Процес Промпартії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

«Промислової партії» політичний процес 1930 — сфальсифікований органами НКВС СРСР показовий політичний процес щодо «антирадянської підпільної шкідницької організації “Інженерний центр — Промпартія”», яка нібито діяла в 1925—30-х рр. в промисловості і на транспорті СРСР із метою повалення радянської влади шляхом систематичного підриву економічного потенціалу СРСР. Відбувався в Москві з 25 листопада по 5 грудня 1930.

До судової відповідальності притягнуто вісім осіб. П’ятеро з них були засуджені до страти (пізніше Президія ЦВК СРСР замінила покарання 10-ма роками позбавлення волі і 5-ма роками поразки в правах). Троє отримали строки від 5-ти до 10-ти років виправно-трудових таборів.

Справа «Промпартії» широко використовувалася для кампанії цькувань інженерно-технічної інтелігенції старої генерації. У належності до організації було звинувачено близько 2 тис. старих спеціалістів по всій країні.

По справі «Промпартії» проходили й фахівці вугільної промсловості Донецького регіону. 12 вересня 1931 на закритому засіданні колегії ОДПУ СРСР у Москві, у справі «Офіцерської бойової диверсійно-шкідницької і шпигунської контрреволюційної організації в Донбасі (“Промпартія”)», було засуджено до різних строків ув’язнення 65 інженерів і техніків, які працювали в Донбасі.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела та література[ред. | ред. код]