Прощавайте, голуби

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Прощавайте, голуби
рос. Прощайте, голуби!
Жанрмелодрама
РежисерЯків Сегель
СценаристЯків Сегель
У головних
ролях
Олексій Локтєв
Світлана Савьолова
Савелій Крамаров
ОператорЮрій Іллєнко
КомпозиторМарк Фрадкін
ХудожникВалерій Левенталь
КінокомпаніяЯлтинська кіностудія
Тривалість97 хв.
Моваросійська
КраїнаСРСР СРСР
Рік1960
IMDbID 0056381

«Прощавайте, голуби» — радянський художній фільм-мелодрама 1960 року, знятий в дусі відлиги Яковом Сегелем. Фільм отримав світове визнання на двох міжнародних кінофестивалях[1][2]: у Локарно (Швейцарія, 1961) та Мельбурні (Австралія, 1962). При цьому на Міжнародному кінофестивалі у Локарно у 1961 році фільм «Прощавайте голуби» (англ. Farewell, Doves) отримав нагороду FIPRESCI від Міжнародної федерації кінопреси та кінокритиків[3].

Сюжет

[ред. | ред. код]

Генка Сахненко навчається в училищі і працює. Але у нього, практично дорослої і самостійної людини, є одна таємниця: після роботи він залазить на голубник. Захоплення голубами у нього з дитинства. Генка задоволений роботою (він навіть обхитрить свого колегу, майстра Максима Петровича, який полюбляє брати з мешканців за роботу), але одного разу, поранивши руку, він потрапив до лікарні, де подружився з медсестрою Танею. Однак через деякий час по комсомольській путівці Генці довелося виїхати працювати в інше місто, а своїх голубів він подарував першокласнику.

У ролях

[ред. | ред. код]

Знімальна група

[ред. | ред. код]

Зйомки фільму

[ред. | ред. код]

Зйомки усього фільму відбувалися у місті Києві — на вулиці Хрещатик та Майдані Незалежності (тод. Площа Калініна). Також велика кількість сцен знімалась на території Чоколівки, у недобудованому на той час Першотравневому масиві— по вулиці Авіаконструктора Антонова, вулиці Уманській та Чоколівському бульварі (в тому числі на Площі Космонавтів[4]).

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 13 липня 2020. Процитовано 10 липня 2020.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 23 лютого 2020. Процитовано 10 липня 2020.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  3. Архівована копія. Архів оригіналу за 10 липня 2020. Процитовано 10 липня 2020.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  4. Савелій Крамаров у фільмі «Прощавайте, голуби!» на площі Космонавтів в Києві. Архів оригіналу за 6 жовтня 2021. Процитовано 6 жовтня 2021.

Посилання

[ред. | ред. код]