Псевдовипадкові числа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Псевдовипадкові числа — числа, які використовуються замість випадкових чисел. Псевдовипадкові числа отримують в ЕОМ програмним способом використовуючи деяке рекурентне співвідношення.

Це значить, що кожне наступне число αk+1 утворюють із попереднього αk (або групи попередніх чисел), використовуючи деякий алгоритм, який використовує арифметичні та логічні операції.

Способи отримання[ред.ред. код]

Для моделювання будь якого наперед заданого випадкового процесу необхідно вміти достатньо економно будувати послідовності випадкових величин згідно з деяким фіксованим законом їнього розподілу. Як правило, для отримання значення випадкової величини із заданим законом розподілу використовують одне або декілька значень рівномірно розподілених випадкових чисел. Тому проблема отримання на ЕОМ рівномірно розподілених випадкових чисел має особливе значення.

Як випадкові можна використати псевдовипадкові числа. Існує ряд методів, які задовільняють критеріям перевірки «випадковості» побудови таких чисел з розподілом близьким до рівномірного (хоча ці числа взаємозалежні).

Часто застосовується метод лишків, який відноситься до так званих аналітичних методів і полягає в побудові послідовності {αn} згідно із рекурентним співвідношенням αn+1 = Kαn (mod M), де К та M — деякі константи.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела інформації[ред.ред. код]


Сигма Це незавершена стаття з математики.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.