Псевдомодрина золотиста

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Псевдомодрина золотиста
Pseudolarix amabilis 2.jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Голонасінні (Pinophyta)
Клас: Хвойні (Pinopsida)
Родина: Соснові (Pinaceae)
Рід: Псевдомодрина (Pseudolarix)
Вид: Псевдомодрина золотиста
Біноміальна назва
Pseudolarix amabilis
((J. Nelson) Rehder 1919)
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Pseudolarix amabilis
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Pseudolarix amabilis
EOL logo.svg EOL: 1034860
IPNI: 677125-1
ITIS logo.svg ITIS: 822567
IUCN logo.svg МСОП: 34196
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 646863355

Псевдомодрина золотиста — єдиний вид свого роду, широко відомий як золотиста модрина, хоча вона не є істинною модриною (Larix), будучи більш тісно пов'язаною з родами Keteleeria, Abies і Cedrus. Батьківщиною є східна частини Китаю, де вид росте в невеликих районах в горах провінцій Фуцзянь, Хунань, Цзянсі, Чжецзян на висотах 100-1,500 м.

Морфологія[ред. | ред. код]

Це хвойне дерево досягає 30-40 м заввишки і 150 (рідко 300) см діаметра, має широку конічну крону. Кора сіро-коричнева, груба, полущена. Пагони поділяються на довгі й короткі, подібно модрині, хоча короткі пагони не так помітно коротші, подовження — близько 5 мм на рік. Листки яскраво-зелені, довжиною 3-6 см і 2-3 мм шириною, з двома смугами знизу; вони стають блискуче золотисто-жовтими, перш ніж впасти восени, звідси й загальна назва. Листи розташовані спірально, широко розставлені на довгих пагонах, і щільно розміщені на укорочених пагонах. Шишки 4-7 см завдовжки і 4-6 см шириною, з гострими трикутними лусочками; вони за близько 7 місяців після запилення, коли (як ялинові й кедрових шишки) вони випускають крилате насіння. Насіння біле, овальне 6-7 мм з крилами світло-жовтого або коричнево-жовтого кольору, блискуча adaxially, трикутно-ланцетні, близько 2,5 см завдовжки. Квітне в квітні, насіння дозріває у жовтні. 2n = 44.

Використання[ред. | ред. код]

Псевдомодрина золотиста є дуже привабливим декоративних деревом для парків і великих садів. На відміну від справжніх модрин, це дуже терпимі до літньої спеки і вологості, росте дуже успішно в південному сході США, де більшість модрин і ялин не приживаються. У Європі зростання є найбільш успішним, в Середземноморському регіоні з відомими зразками в північній Італії; далі на північ у Великій Британії вона буде рости, але дуже повільно через більш прохолодне літо.

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Цей вид дуже рідко зустрічається в дикій природі у кількох залишках первинних лісів на ізольованих горах. Тяньму Шань є територією, що охороняється, і, ймовірно, проживає в інших охоронних територіях. Існує також заборона на вхід на місцях.

Посилання[ред. | ред. код]