Псевдоскорпіон Стелли

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Псевдоскорпіон Стелли
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Павукоподібні (Arachnida)
Ряд: Псевдоскорпіони (Pseudoscorpiones)
Надродина: Cheliferoidea
Родина: Chernetidae
Підродина: Lamprochernetinae
Рід: Anthrenochernes
Lohmander, 1939
Вид: Псевдоскорпіон Стелли
Anthrenochernes stellae
Lohmander, 1939
Посилання
Віківиди: Anthrenochernes stellae
EOL: 1167984
ITIS: 199440
NCBI: 2879204

Псевдоскорпіон Стелли[1] (Anthrenochernes stellae) — вид псевдоскорпіонів родини Chernetidae.[2]

Історія відкриття[ред. | ред. код]

Вид описаний у 1939 році шведським ентомологом Гансом Ломандером, який був куратором Гетеборзького музею природної історії. Пізньої осені 1938 року в парку Слотцскоген впала гнила липа, яку Ломандер інвентаризував. Знайдені в цій липі псевдоскорпіони він порівняв з колекцією в Копенгагені 1886 року та описав новий вид Anthrenochernes stellae. Вид був названий на честь дружини першовідкривача Стелли Ломандер.

Поширення[ред. | ред. код]

Ендемік північно-центральної частини Європи. Відомий з Німеччини, Данії, Швеції, Латвії, Польщі та Чехії. Занесений до « Червоного списку видів, що знаходяться під загрозою зникнення» Чеської Республіки як вид, що знаходиться під загрозою зникнення.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Трапляється в лісах, лісоподібних парках, на алеях і на пасовищах з листяними деревами. Мешкає в мульчі в дуплах листяних дерев, таких як бук, липа, дуб і осика, часто поруч з гніздами птахів, ос, бджіл або мурашок.

Оригінальна публікація[ред. | ред. код]

  • Lohmander, 1939 : Zwei neue Chernetiden der nordwesteuropäischen Fauna. Göteborgs Kungliga Vetenskaps- och Vitterhetssamhälles Handlingar, Шаблон:Ser., vol. 6, No. 11, P..

Примітки[ред. | ред. код]

  1. О. О. Кагало та Б. Г. Проць. ОСЕЛИЩНА КОНЦЕПЦІЯ ЗБЕРЕЖЕННЯ БІОРІЗНОМАНІТТЯ: БАЗОВІ ДОКУМЕНТИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ: — Львів, 2012. — С. 56
  2. Bisby F.A., Roskov Y.R., Orrell T.M., Nicolson D., Paglinawan L.E., Bailly N., Kirk P.M., Bourgoin T., Baillargeon G., Ouvrard D. (red.) (2011). Species 2000 & ITIS Catalogue of Life: 2011 Annual Checklist. Species 2000: Reading, UK. Архів оригіналу за 18 червня 2012. Процитовано 24 september 2012.