Псилоциба напівланцетовидна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Псилоциба напівланцетовидна
Psilocybe semilanceata.jpg
Біологічна класифікація
Царство: Гриби (Fungi)
Відділ: Базидіомікотові гриби (Basidiomycota)
Клас: Hymenomycetes
Порядок: Агарикальні (Agaricales)
Родина: Строфарієві (Strophariaceae)
Рід: Psilocybe
Вид: Псилоцибе напівланцетовидна
Біноміальна назва
Psilocybe semilanceata
Elias Magnus Fries, P. Kumm.
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Psilocybe semilanceata
EOL logo.svg EOL: 188497
MB: 232492
IF: 232492

Псилоцибе напівланцетовидна (Psilocybe semilanceata) — гриб роду Psilocybe. Містить алкалоїди псилоцибін та псилоцин, які мають психоактивні властивості. Зустрічається на всій території України.

Будова та розповсюдження[ред.ред. код]

Невеликий пластинчастий гриб. Шапка конічної форми діаметром 5— 25 мм, висота перевищує ширину, на вершині шапки невеликий пагорб, край може бути трохи завернутий, поверхня гладка, слизова. Забарвлення від кремового до коричневого з оливковим відтінком в залежності від віку гриба та навколишніх умов. Пластини забарвлені від темно-сірого до чорного кольрів. Ніжка довга, світліша за шапку, тонка міцна та гнучка. Може бути гладкою чи з лусокою, без обведення. Розріз м'якуша синіє. Спори овальні. Зустрічається на полях, що зрошуються, кочках.

Дія на організм[ред.ред. код]

Псилоцибе напівланцетовидна — має психоделічну дію зумовлену алкалоїдами псилоцибіном та псилоцином, подібну до дії ЛСД. При вживанні грибів дія алкалоїдів починається через 25— 40 хвилин та виражається неприємними відчуттями у шлунку, тремтінням та відчуттям холоду. Змінюються відчуття простору та часу, спостерігається синестезія, тонельний зір, гіпо- та гіпертертермія, надчутливість, занурення у спогади часто пов'язані з травматичними дослідами. Такий стан триває кілька годин, після чого інтоксикаця повільно спадає.

Гриб не є отруйним, летальна доза в кілька сот разів перевищує ефективну дозу.

Згідно з українським законодавством, псилоцибін та псилоцин, які містяться у Psilocybe semilanceata відносять до психотропних речовин. Їхнє зберігання, продаж та використання тягне за собою кримінальну відповідальність. Проте законодавством не забороняється продаж спор грибів для вирощування з метою колекціонування.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]