Псирі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Координати: 37°58′40″ пн. ш. 23°43′30″ сх. д. / 37.97778° пн. ш. 23.72500° сх. д. / 37.97778; 23.72500

Псирі. Карта розташування: Афіни
Псирі
Псирі
Розташування району Псирі на карті Афін
Площа Героїв, Псирі

Псирі (грец. Ψυρή) — один з давніх історичних районів Афін, розташований в центрі міста. Район розташований між вулицями Евріпіда, Гераніу, Софокла, Афіни, Ерму та перетином вулиця Пірея і Айос-Асоматон.

Нині район відомий комфортабельними готелями, дорогими ресторанами. Найбільш відома площа Героїв (грец. πλατεία Ηρώων)

Історія[ред. | ред. код]

Етимологія назви району досі залишається дискусійним питанням. Припискують, що слово грец. Ψυρή(ς) може походити від грец. Ψαριανός, а останнє — в свою чергу від назви острова Псара в архіпелагу Східних Спорад.

Район Псирі вперше згадується в 1678 році у подорожніх записках Жокаба Спона та його друга Джорджа Веллера « A Journey into Greece in the Company of Dr. Spon of Lyons»[1] Мандрівники називають Псирі одним з 8 афінських районів.

В добу національно-визвольної війни лорд Байрон зупинявся в будинку британського посла Теодороса Макріса. Серед інших відомих мешканців Псирі грецький археолог Кіріакос Піттакіс, Іоанніс Каратзас та Александрос Пападіамантіс.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Розповідь про подорож Грецією Ж. Спона та Дж. Велера опублікована Велером англійською мовою:Sir George Wheler. A Journey into Greece in the Company of Dr. Spon of Lyons. — London : printed for William Cademan, Robert Kettlewell, and Awnsham Churchill, 1682. — 387 с.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Γιάννης Καιροφύλας, Η ιστορία της συνοικίας του Ψυρή, εκδ. Φιλιππότη, Αθήνα 2000
  • Επαμεινώνδας Στασινόπουλος, Η Αθήνα του περασμένου αιώνα, Αθήνα 1963
  • Κωνσταντίνος Μπίρης, Αι τοπωνυμίαι της πόλεως και των περιχώρων των Αθηνών, 1971