Публій Алфен Вар

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Публій Алфен Вар
Народився1 століття до н. е.[1]
Кремона, Провінція Кремона, Ломбардія
Помер1 століття до н. е.[1]
невідомо
КраїнаСтародавній Рим
Діяльністьправник, письменник, поет, давньоримський політик
Знання мовлатина
Суспільний станequites[2]
Посададавньоримський сенатор[d] і консул[1]
Батьконевідомо
Матиневідомо

Публій Алфен Вар (I ст. до н. е.) — визначний давньоримський правник, політичний діяч пізньої Римської республіки, консул-суффект 39 року до н. е., консул 2 року н. е.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Народився у Кремоні у родині середнього статку. Його батька та можливо сам Публій спочатку займалися виготовленням взуття. Потім Вар переїхав до Риму. Тут він став учнем відомого правника Сервія Сульпіція Руфа. Після закінчення навчання зробив чудову кар'єру правника та державного діяча.

У 41 році до н. е. призначений децемвіром для розподілу земель серед ветеранів. Під час виконання цих обов'язків Вар затоваришував з відомими у майбутньому поетами — Гаєм Корнелієм Галлом та Вергілієм. У 39 році до н. е. став консулом-суффектом разом з Луцієм Марцієм Цензоріном. Надалі Алфен Вар здебільшого займався правництвом. У 2 році до н. е. став консулом разом з Публієм Вініцієм.

Пандекти з дігест Публія Алфена Вара

Правництво

[ред. | ред. код]

Алфен Вар здебільшого займався аналізом вже прийнятих законів, вивчав старовинні міждержавні договори, займався цивільним законодавством. Значну частину доробку Алфена з часом використав відомий правник Юлій Павло у своїх працях.

Доробок

[ред. | ред. код]
  • Дігести з 40 книг.

Примітки

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Long, George (1867). «Varus, Alfenus». // William Smith. Dictionary of Greek and Roman Biography and Mythology. 3. Boston: Little, Brown and Company. pp. 1228—1229. (англ.)