Публій Канідій Красс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Публій Канідій Красс
лат. P.Canidius P.f. Crassus
Народився невідомо
Стародавній Рим
Помер 30 до н. е.
Єгипет, Римська імперія
·страта
Країна Стародавній Рим
Діяльність політик, військовий очільник
Посада консул-суфект
Термін 40 рік до н. е.
Попередник Гай Азіній Полліон
Наступник Гай Кальвізій Сабін
Рід Канідії
Батько Публій Канідій Красс
Мати невідомо

Публій Канідій Красс (лат. Publius Canidius Crassus; ? —30 до н. е.) — військовий та політичний діяч пізньої Римської республіки, консул-суфект 40 року до н. е.

Життєпис[ред. | ред. код]

Про молоді роки немає відомостей. Службу розпочав у війську Гая Цезаря. У 44 році до н. е., після вбивства останнього, підтримав Марка Антонія. У 43 році до н. е. перебував як легат Марка Емілія Лепіда у Нарбонській Галлії. У 41—40 році до н. е. як легат перебував у Цізальпійській Галлії. У 40 році до н. е. при підтримці Марка Антонія став консулом-суфектом разом з Луцієм Корнелієм Бальбом.

У 30-ті роки до н. е. перебрався на Схід до Антонія. Тут у 36 році до н. е. відзначився під час походу проти іберів та албанів. Згодом брав участь у вірменському та парфянському походах Марка Антонія. У 34 році до н. е. очолював римські війська у Вірменії. У 33 році до н. е. призначено намісником до Ефесу, де почав збирати війська для наступу на Октавіана Августа. Підтримав ідею перебування Клеопатри VII при війську.

У 31 році до н. е. командував сухопутними війська Антонія у Македонії та Греції. Напередодні битви при Акціумі зазнав декількох невдач, опинившись у скруті. Після поразки Марка Антонія при Акціумі не зміг прорватися з військами на північ. Незабаром його армія перейшла на бік Октавіана. Канідій Красс втік до Єгипту. Тут у 30 році до н. е. після перемоги Октавіана Канідія було страчено.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Christoph Schäfer, Kleopatra, Wissenschaftliche Buchgesellschaft, Darmstadt, 2006, ISBN 3-534-15418-5 (нім.)