Публій Клавдій Пульхр (претор)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Публій Клавдій Пульхр
Народився 59 до н. е.(-059)
Рим
Помер після 30 до н. е.
Рим
Діяльність політик
Посада претор
Батько Публій Клодій Пульхр
Мати Фульвія
Рід Клавдії
Діти Аппій Клавдій Пульхр

Публій Клавдій Пульхр (*Publius Clodius Pulcher, 59 до н. е. — після 30 до н. е.) — політичний діяч Римської республіки.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з патриціанського роду Клавдіїв. Син Публія Клодія Пульхра, народного трибуна 58 року до н. е., і Фульвії.

У 52 році до н. е. його батько був вбитий своїм політичним супротивником Титом Анніем Мілоном. Бажаючи захопити малолітнього Публія Пульхра, Мілон відправився в Альбанську садибу, де той перебував, але раби встигли заховати хлопчика і не видали його, незважаючи на погрози і тортури.

На прохання Публія його вітчим Марк Антоній у 44 році до н. е. відновив права його клієнта Секста Клодія. Згодом обіймав посаду квестора, голови суду, входив до колегії авгурів. У 40 році до н. е. разом із матір'ю рушив до Грецію, де зустрівся з Марком Антонієм. Втім, після смерті матері повернувся до Риму. У 31 році до н. е. стає претором.

Був слабохарактерною людиною, скандально прославився пристрасною любов'ю до повії. Помер, за однією версією, вдавившись під час сніданку, за іншою — під час епідемії.

Родина[ред.ред. код]

  • Аппій Клавдій Пульхр, монетарій 8—11 років до н. е.

Джерела[ред.ред. код]

  • W. Jeffrey Tatum: The patrician tribune: P. Clodius Pulcher. Univ. of North Carolina Press, Chapel Hill 1999, ISBN 0-8078-2480-1