Публій Ліциній Красс (легат)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Публій Ліциній Красс
P. Crassus denarius.jpg

Денарій Публія Ліцинія Красса
Народився 83 до н. е./82 до н. е.
Рим, Римська республіка
Помер 53 до н. е.(-053)
Карри
загибель у битві
Громадянство Стародавній Рим
Діяльність політик, військовий очільник
Посада монетарій
Звання генерал
Батько Марк Ліциній Красс
Мати Аксія Тертулла
Рід Ліцинії
Дружина Корнелія Метелла

Публій Ліциній Красс (*Publius Licinius Crassus, 83 до н. е./82 до н. е. —53 до н. е.) — політичний та військовий діяч Римської республіки.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з впливового роду Ліциніїв. Син Марка Ліцинія Красса, консула 70 та 55 років до н. е. Здобув гарну освіту, мав видатні здібності у красномовстві. Глибоко поважав Цицерона і сприяв його замиренню зі своїм батьком.

Брав участь у Галльській війні. У 58 році до н. е. очолював кінноту Гая Цезаря у війні з царем германців Аріовістом. Згодом на посаді легата командував легіоном. У 56 році до н. е. провів досить успішну військову кампанію в Аквітанії.

Наприкінці 56 року до н. е. привів до Риму ветеранів для підтримки кандидатур свого батька і Гнея Помпея на консульських виборах. У 55 році до н. е. займався карбуванням монети на посаді монетарія. В цьому ж році увійшов до колегії авгурів.

У 54 році до н. е. відправився до свого батька у провінції Сирії на чолі 1 тисячі галльських вершників. Брав участь у парфянской війні батька й загинув у битві під Каррами.

Родина[ред.ред. код]

Дружина — Корнелія Метелла

Джерела[ред.ред. код]

  • Syme R. The Sons of Crassus. // Latomus, t. XXXIX, 1980, p. 403–408.