Публій Попіллій Ленат

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Публій Попіллій Ленат
Народився невідомо
Помер після 121 до н. е.
Громадянство Римська республіка
Діяльність політик, державний та військовий діяч
Посада консул
Термін 132 рік до н. е.
Попередник Публій Муцій Сцевола
Наступник Публій Ліциній Красс Муціан
Рід Попіллії
Батько Гай Попіллій Ленат

Публій Попіллій Ленат (лат. Publius Popillius Laenas; ? — після 121 до н. е.) — політичний, державний та військовий діяч Римської республіки, консул 132 року до н. е.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з плебейського роду Попілліїв. Син Гая Попіллія Лената, консула 172 та 158 років до н. е. Про молоді роки немає відомостей.

Був противником реформи Тиберія Семпронія Гракха. У 133 році до н. е. був одним з очільників сенатської комісії, що розправлялася із прихильниками Гракха.

У 132 році до н. е. обрано консулом разом з Публієм Рупілієм. На час, коли його колега придушував повстання рабів на Сицилії, Ленат займався облаштуванням справ у самій Італії. Під час своєї каденції проклав дорогу від Капуї до Регіума, що дістала назву Попіллієва дорога.

У 123 році відповідно до закону Гая Гракха (стосовно комісій, що ухвалювали вироки римським громадянам без згоди народних зборів) вимушений був відправитися у вигнання (за участь у комісії проти прихильників Тиберія Гракха). Лише після загибелі Гракха у 121 році до н. е. зумів повернутися. Ймовірно, помер незабаром після цього.

Джерела[ред. | ред. код]

  • William Smith, Dictionary of Greek and Roman Biography and Mythology, 1, Boston: Little, Brown and Company, Vol.2 pag.708 n.7 (англ.)