Публій Попіллій Ленат

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Публій Попіллій Ленат
Народився невідомо
Помер після 121 до н. е.
Громадянство (підданство) Стародавній Рим
Діяльність політик
Посада консул Римської Республіки[d] і давньоримський сенатор[d]
Звання консул
Термін 132 рік до н.е.
Попередник Публій Муцій Сцевола
Наступник Публій Ліциній Красс Муціан
Батько Гай Попіллій Ленат
Рід Попіллії

Публій Попіллій Ленат (*Publius Popillius Laenas, д/н — після 121 до н. е.) — політичний діяч Римської республіки.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з плебейського роду Попілліїв. Син Гая Попіллія Лената, консула 172 та 158 років до н. е. Про молоді роки немає відомостей. Був противником реформи Тиберія Семпронія Гракха. У 133 році до н. е. був одним з очільників сенатської комісії, що розправлялася із прихильниками Гракха.

У 132 році до н. е. обирається консулом (разом з Публієм Рупілієм). На час, коли його колега придушував повстання рабів на Сицилії, Ленат займався облаштуванням справ у самій Італії. Під час своєї каденції проклав дорогу від Капуї до Регіума, що дістала назву Попіллієва дорога.

У 123 році відповідно до закону Гая Гракха (стосовно комісій, що ухвалювали вироки римським громадянам без згоди народних зборів) вимушений був відправитися у вигнання (за участь у комісії щодо прихильників Тиберія Гракха). Лише після загибелі Гракха у 121 році до н. е. зумів повернутися. Ймовірно, помер незабаром після цього.

Джерела[ред.ред. код]

  • William Smith, Dictionary of Greek and Roman Biography and Mythology, 1, Boston: Little, Brown and Company, Vol.2 pag.708 n.7