Публій Попіллій Ленат

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Публій Попіллій Ленат
Народився невідомо
Помер після 121 до н. е.

Громадянство Стародавній Рим
Діяльність політик
Звання консул
Термін 132 рік до н.е.
Попередник Публій Муцій Сцевола
Наступник Публій Ліциній Красс Муціан
Батько Гай Попіллій Ленат
Рід Попіллії

Публій Попіллій Ленат (*Publius Popillius Laenas, д/н —після 121 до н. е.) —політичний діяч Римської республіки.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з плебейського роду Попілліїв. Син Гая Попіллія Лената, консула 172 та 158 років до н. е. Про молоді роки немає відомостей. Був противником реформи Тиберія Семпронія Гракха. У 133 році до н. е. був одним з очільників сенатської комісії, що розправлялася із прихильниками Гракха.

У 132 році до н. е. обирається консулом (разом з Публієм Рупілієм). На час, коли його колега придушував повстання рабів на Сицилії, Ленат зайнямався облаштування справ у самій Італії. Під час своєї каденції провів дорогу від Капуї до Регіума, що отримала назву Попіллієва дорога.

У 123 році відповідно до закону Гая Гракха (стосовно комісій, що виносили вироки римським громадянам без згоди народних зборів) вимушен був відправитися у вигнання (за участь у комісії щодо прихильників Тиберія Гракха). Лише після загибелі Гракха у 121 році до н. е. зумів повернутися. Ймовірно помер незабаром після цього.

Джерела[ред.ред. код]

  • William Smith, Dictionary of Greek and Roman Biography and Mythology, 1, Boston: Little, Brown and Company, Vol.2 pag.708 n.7