Публій Сервілій Гемін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Публій Сервілій Гемін
лат. P. Servilius Q.f.Cn.n. Geminus
Народився невідомо
Стародавній Рим
Помер після 248 до н. е.
невідомо
Громадянство Римська республіка
Діяльність політик, державний та військовий діяч
Знання мов латина
Суспільний стан патрицій[d][1]
Посада консул
Термін 252 та 248 роки до н. е.
Рід Сервілії
Батько Квінт Сервілій
Мати невідомо
Родичі Гней Сервілій Цепіон[1][1]
У шлюбі з невідомо і невідомо
Діти Гней Сервілій Гемін
Гай Сервілій Гемін

Публій Сервілій Гемін (Publius Servilius Geminus; ? — після 248 до н. е.) — політичний, державний та військовий діяч Римської республіки, консул 252 та 248 років до н. е.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Походив з впливового патриціанського роду Сервіліїв. Син Квінта Сервілія. Мав брата-близнюка Квінта. Звідси отримав свій когномен — «Гемін», тобто близнюк. Втім Квінт Сервілій відмовився від державної кар'єри. На відміну від нього Публій Гемін зробив гарну кар'єру. У 252 році до н. е. обрано консулом разом з Гаєм Аврелієм Коттою. Під час своєї каденції воював проти карфагенян на о. Сицилія (точилася Перша Пунічна війна). Йому вдалося зайняти місто Гімеру.

У 248 році до н. е. вдруге обрано консулом, знову з Гаєм Аврелієм Коттою. Під час своєї каденції разом з колегою взяв в облогу міста Лілбей та Дрепанум, проте захопити їх не зумів.

Родина

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]
  • William Smith, Dictionary of Greek and Roman Biography and Mythology, 1, Boston: Little, Brown and Company, Vol.2 pag.239 n.1 (англ.)
  • Friedrich Münzer: Servilius 62). // Paulys Realencyclopädie der classischen Altertumswissenschaft (RE). Band II A,2, Stuttgart 1923, Sp. 1795 f. (нім.)
  1. а б в Digital Prosopography of the Roman Republic