Публій Сульпіцій Саверріон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Публій Сульпіцій Саверріон
Народився 4 століття до н. е.
Помер 4 століття до н. е.
Громадянство
(підданство)
Стародавній Рим
Діяльність політик, військовослужбовець
Суспільний стан патрицій
Посада цензор, давньоримський сенатор[d][1] і консул[1]
Діти Публій Сульпіцій Саверріон

Публій Сульпіцій Саверріон (кінець IV — початок III століття до н. е.) — політичний, державний та військовий діяч Римської республіки, консул 304 року до н. е.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з патриціанського роду Сульпіціїв. Син Сервія Сульпіція Саверріона.

У 304 році до н. е. обрано консулом разом з Публієм Семпронієм Софом. Воював разом з колегою проти самнітів. Утім незабаром Публій Сульпіцій уклав мирну угоду, якою завершилася Друга самнітська війна. Але частина гірських самнітів не змирилася й продовжувала боротьбу проти римлян. Цим загонам Сульпіцій завдав відчутної поразки. За це отримав від сенату тріумф.

У 300-му або 299-му році до н. е. обрано цензором разом з Публієм Семпронієм Софом. У 298 році до н. е. його призначено інтеррексом разом з Аппієм Клавдієм Цеком для проведення коміцій. Подальша доля Публія Сульпіція Саверріона невідома.

Родина[ред. | ред. код]

Діти:

Джерела[ред. | ред. код]

  • Friedrich Münzer: Sulpicius 97), // Paulys Realencyclopädie der classischen Altertumswissenschaft (RE). Band IV A,1, Stuttgart 1931, Sp. 862.
  1. а б Thomas Robert Shannon Broughton The Magistrates of the Roman RepublicSociety for Classical Studies, 1951. — ISBN 0-89130-812-1, 0-89130-811-3