Публій Фурій Філ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Публій Фурій Філ
Народився невідомо
Помер 213 до н. е.

Громадянство Римська республіка
Діяльність політик, військовий очільник
Звання консул
Термін 223 рік до н. е.
Попередник Квінт Фульвій Флакк
Наступник Гней Корнелій Сципіон Кальв
Батько Спурій Фурій Філ
Рід Фурії

Публій Фурій Філ (*Publius Furius Philus, д/н —213 до н. е.) — політичний та військовий діяч Римської республіки.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з роду Фуріїв. У 223 році до н. е. обирається консулом (разом з Гаєм Фламінієм). Разом з колегою повинен був воювати проти галльського племені інсумбрів у північній Італії. Проте сенат оголосив вибори консулів недійсними. Фурій підкорився волі сенату на відміну від Фламінія, який розбив ворогів.

У 216 році до н. е. стає претором перегріном (відповідальним за переміщенням іностранців). Після поразки римлян під Каннами закликав сенат до оборону. Того ж року отримав командуванням над флотом у Сицилії. Під час одного з рейдів до узбережжя Африки був тяжко поранений й повернувся на базу до Лілебею.

У 214 році до н. е. обирається цензором (разом з Марком Атілієм Регулом). Під час своєї каденції багатьох сенаторів виключив із складу сенату на неналежну поведінку. Того ж року обираєтсья до колегії авгурів. Помер у 213 році до н. е., командуючи римською кіннотою.

Джерела[ред.ред. код]

  • Friedrich Münzer: Furius 80). In: Paulys Realencyclopädie der classischen Altertumswissenschaft (RE). Band VII,1, Stuttgart 1910, Sp. 361.