Публій Фурій Філ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Публій Фурій Філ
Народився невідомо
Помер 213 до н. е.(-213)
Громадянство Римська республіка
Ім'я при народженні Publius Furius Philus
Діяльність політик, державний і військовий діяч
Посада консул Римської республіки[d], давньоримський сенатор[d], Цензор і претор
Звання консул
Термін 223 рік до н. е.
Попередник Квінт Фульвій Флакк
Наступник Гней Корнелій Сципіон Кальв
Батько Спурій Фурій Філ
Рід Фурії

Пу́блій Фу́рій Філ (лат. Publius Furius Philus; ? — 213 до н. е.) — політичний, державний і військовий діяч Римської республіки, консул 223 року до н. е.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з патриціанського роду Фуріїв. Про молоді роки його, батьків згадок не збереглося.

У 223 році до н. е. його було обрано консулом разом з Гаєм Фламінієм. Разом з колегою повинен був воювати проти галльського племені інсумбрів у північній Італії. Проте сенат оголосив вибори консулів недійсними. Фурій підкорився волі сенату на відміну від Фламінія, який продовжив бойові дії і розбив ворогів.

У 216 році до н. е. став претором перегріном (відповідальним за переміщенням іноземців). Після поразки римлян під Каннами закликав сенат до оборону. Того ж року отримав командуванням над флотом у Сицилії. Під час одного з рейдів до узбережжя Африки був тяжко поранений й повернувся на базу до Лілебею.

У 214 році до н. е. його було обрано цензором разом з Марком Атілієм Регулом. Під час своєї каденції багатьох сенаторів виключив із складу сенату на неналежну поведінку. Того ж року його було обрано до колегії авгурів.

Помер у 213 році до н. е., будучи начальником кінноти.

Джерела[ред.ред. код]

  • Friedrich Münzer: Furius 80). In: Paulys Realencyclopädie der classischen Altertumswissenschaft (RE). Band VII,1, Stuttgart 1910, Sp. 361. (нім.)