Публій Фурій Філ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Публій Фурій Філ
Народився невідомо
Помер 213 до н. е.(-213)

Громадянство Римська республіка
Діяльність політик, військовий очільник
Посада консул Римської Республіки[d], давньоримський сенатор[d], Цензор і Претор
Звання консул
Термін 223 рік до н. е.
Попередник Квінт Фульвій Флакк
Наступник Гней Корнелій Сципіон Кальв
Батько Спурій Фурій Філ
Рід Фурії

Публій Фурій Філ (*Publius Furius Philus, д/н —213 до н. е.) — політичний та військовий діяч Римської республіки.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з роду Фуріїв. У 223 році до н. е. обирається консулом (разом з Гаєм Фламінієм). Разом з колегою повинен був воювати проти галльського племені інсумбрів у північній Італії. Проте сенат оголосив вибори консулів недійсними. Фурій підкорився волі сенату на відміну від Фламінія, який розбив ворогів.

У 216 році до н. е. стає претором перегріном (відповідальним за переміщенням іностранців). Після поразки римлян під Каннами закликав сенат до оборону. Того ж року отримав командуванням над флотом у Сицилії. Під час одного з рейдів до узбережжя Африки був тяжко поранений й повернувся на базу до Лілебею.

У 214 році до н. е. обирається цензором (разом з Марком Атілієм Регулом). Під час своєї каденції багатьох сенаторів виключив із складу сенату на неналежну поведінку. Того ж року обирається до колегії авгурів. Помер у 213 році до н. е., командуючи римською кіннотою.

Джерела[ред.ред. код]

  • Friedrich Münzer: Furius 80). In: Paulys Realencyclopädie der classischen Altertumswissenschaft (RE). Band VII,1, Stuttgart 1910, Sp. 361.