Публічна компанія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Публічна компаніяакціонерне товариство, акції якого: (А) можуть пропонуватися заздалегідь невизначеній кількості інвесторів (general public) шляхом публічного розміщення акцій або (Б) вільно обертаються на фондовому ринку внаслідок проходження публічною компанією процедури лістингу. Термін застосовується, наприклад, відносно компаній, створених у країнах Євросоюзу і перелічених у статті 1 Другої директиви Ради 77/91/ЕЕС від 13 грудня 1976 р. В Україні публічній компанії відповідає публічне акціонерне товариство. З точки зору інвесторів публічна компанія є вигіднішою формою підприємництва, адже її активи ліквідніші, ніж активи не публічних компаній, тому що:

  • акції можуть бути запропоновані до продажу необмеженій кількості людей;
  • потенційний покупець може оцінити компанію по правдивим і незалежним джерелам інформації;
  • акції публічної компанії обертаються на біржі, де продавцю легше знайти покупців, ніж на неорганізованому ринку;
  • інформація про здійснені операції на організованому ринку доступна у відкритих джерелах як продавцю, так і покупцю і може бути використана як база для оцінки пакета продажу.

В Україні[ред.ред. код]

Публічне акціонерне товариство (ПАТ). Протягом двох років (з 30 квітня 2009 р. до 30 квітня 2011 р.) Відкриті та Закриті акціонерні товариства в Україні (ВАТ та ЗАТ) повинні змінити найменування на Публічне акціонерне товариство (ПАТ) або на Приватне акціонерне товариство (ПрАТ).

8 квітня 2011 року Верховна Рада України ухвалила законопроект №8174 внесення змін до закону «Про акціонерні товариства» та інших законодавчих актів України" щодо відновлення на законодавчому рівні назви «відкрите акціонерне товариство». Згідно з яким в назві типу товариства замість словосполучення «публічне акціонерне товариство» (ПАТ) можна використовувати словосполучення «відкрите акціонерне товариство» (ВАТ)[1]. Але 6 травня 2011 року Президент повернув без підпису Закон, який дозволяє використовувати в назві ВАТ, і запропонував депутатам відхилити його[2]. 8 вересня 2011 року Закон було остаточно відхилено і знято з розгляду[3].

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Економіка Це незавершена стаття з економіки.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Бізнес Це незавершена стаття про бізнес.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Право Це незавершена стаття з права.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.