Публічно-приватне партнерство

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Публі́чно-прива́тне партне́рство (ППП) означає урядову службу або приватне підприємство, що фінансується та діє через партнерство між урядом та одним або декількома приватними підприємствами. Такі схемі деколи називають ППП або П3 («пі три»).

Деколи уряд використовує податкові стягнення для накопичення інвестиційного капіталу, при умові спільного ведення бізнесу разом з приватним сектором або за контрактом. В інших випадках, інвестиційний капітал створюється приватним сектором силою контракту з урядом на надання погоджених послуг. Уряд також може вкладати кошти у інвестиційний капітал.

Зазвичай, консорціум приватного сектору формує спеціальну компанію під назвою «засіб спеціального призначення» (ЗСП/SPV) для розбудови та примноження основних засобів. Консорціум зазвичай створюється з будівельної компанії, забезпечувальної компанії та банківського кредитора. В свою чергу ЗСП підписує контракт з урядом та підрядчиками про будівництво об'єкта та його утримання. Типовим прикладом ППП може бути лікарня, будівництво якої фінансується та виконується приватною компанією, після чого орендується владою, що відповідає за медицину. В цьому разі приватна компанія діє як орендодавець, забезпечуючи утримання об'єкта та інші не медичні послуги, а лікарня по своїй суті надає медичні послуги.

Публічно-приватне партнерство в Україні[ред.ред. код]

Різновидом публічно-приватного партнерства в Україні є Державно-приватне партнерство —система відносин між державним та приватним партнерами, при реалізації яких ресурси обох партнерів об'єднуються з відповідним розподілом ризиків, відповідальності та винагород (відшкодувань) між ними, для взаємовигідної співпраці на довгостроковій основі у створенні (відновленні) нових та/або модернізації (реконструкції) діючих об'єктів, які потребують залучення інвестицій, та користуванні (експлуатації) такими об'єктами.

Посилання[ред.ред. код]

Українською мовою
Іноземними мовами