Пургаторіус

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Пургаторіус
Час існування: пізній Міоцен — ранній Палеоцен
Пургаторіус (уявлення)
Пургаторіус (уявлення)
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці(Mammalia)
Підклас: Плацентарні (Eutheria)
Ряд: Primates/Plesiadapiformes
Рід: Пургаторіус (Purgatorius)
Van Valen and Sloan, 1965
Типовий вид
Purgatorius unio UCMP 107406
Види
Посилання
EOL logo.svg EOL: 4523644
Fossilworks: 40704

Пургаторіус (Purgatorius) — рід вимерлих тварин. Він вважається найранішим серед приматів (предком) або прото-приматом, попередником такого ссвавця, як Plesiadapiformes. Його перші останки були знайдені на території, що зараз зветься Східна Монтана (Сполучені Штати Америки), у формуванні, що датовано раннім палеоценом. Якщо бути точним, то детальніша назва того місця — Purgatory Hill (від чого й пішла назва тварини), за висновками археологів, цим решткам близько 63 мільйонів років.

Вважається, що він був схожий на щура (розміром 6 дюймів (15 см) і вагою 1—2 кг. Головна їжа — комахи.

У даний час, пургаторіус вважається одним з небагатьох примітивних ссавців, які могли бути предками як Plesiadapiformes, так і вищих приматів. Хоча за класифікацією його приналежність до надряду Euarchonta залишається невизначеною, стоматологічні докази і молярна морфологія вказують на тісний зв'язок пургаторіуса з приматами.

Опис решток[ред.ред. код]

Зубний ряд, а також фрагменти щелепи і більш ніж 50 зубів пургаторіуса уніо були задокументовані 13 стоматологами, що працювали в Purgatory Hill. Твердження про появу пургаторіуса в пізньому Міоценці ґрунтується на твердженні про його ізольованості.

Зуби[ред.ред. код]

Був знайдений пошкоджений верхній корінний зуб пургаторіуса уніо, який відразу вдалося ідентифікувати. У подальшому вченні, за допомоги Ван Валена, знайшли і ідентифікували безліч його зубів чи їх решток.

Кістки литки[ред.ред. код]

Кістки литки пургаторіуса були подібні до тих, що є у приматів, і призначені для життя на деревах.

Висновки[ред.ред. код]

Протягом кількох років дискусії стосовно того, чи був пургаторіус прямим предком приматів чи лише мав схожі фізичні ознаки. На даний час, більшість вчених схиляється до думки, що пургаторіуса слід розглядати як прямого предка Euarchonta, і, можливо, як примітивного примата.

Література[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]