Путінферштеєр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Логотип Putinversteher, подібний до того, що можна побачити на футболках, кружках тощо.

Путінферштеєр (нім. Putinversteher або нім. Putin-Versteher) — німецький політичний неологізм і модне слово (Putin + verstehen), що буквально перекладається як «той, хто розуміє Путіна»[1]. Це принизливе називання німецьких політиків і експертів, які висловлюють співпереживання Володимиру Путіну і заявляють, що німці повинні розуміти позицію Путіна. На їхню думку, Путін має право на реалізацію «законних інтересів Росії» в пострадянських державах[2], тоді як ще однією типовою рисою путінферштеєрів є антиамериканізм[3]. Цей термін став прийнятий у Росії, де, наприклад, компанія під назвою «Putinversteher» продає пам'ятні речі (персні, одяг тощо) із зображеннями Путіна[4].

Подібний термін — Russlandversteher, «той, хто розуміє Росію»[5][2].

Коло Путінферштеєрів є політично неоднорідним і включає фігури як з лівими, так і з правими поглядами. Сюди також входять бізнесмени, що мають бізнес-інтереси в Росії[2][5]. Пол Родерік Грегорі писав, що вони «служать першою лінією захисту Путіна від серйозних європейських санкцій щодо аншлюсу Криму»[3].

Прикладом Путінферштеєра є колишній канцлер Німеччини Гельмут Шмідт, який сказав, що анексія Путіна Криму, хоча і була нелегітимною, була «зрозумілою»[5][6]. Ще одним великим Путінферштеєром є інший колишній канцлер Гергард Шредер, який пізніше став головою комітету акціонерів «Північного потоку». Він називає Путіна «бездоганним демократом» («lupenreiner Demokrat»)[7], закликає поважати російську «чутливість» і відстоює російський аргумент, який порівнює сепаратизм Криму з косовським[3].

Серед інших осіб, яких відносять до Путінферштеєрів є Армін Лашет, Петер Гаувайлер, Гюнтер Ферхойген, Александер Гауланд, Сара Вагенкнехт, Гернот Ерлер[8], Дітмар Барч[9], Маттіас Платцек[10] та інші.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]