Південно-Західний прикордонний округ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Південно-Західний прикордонний округ — Оперативна група прикордонних військ КДБ при РМ Української РСР — військово-адміністративне оперативне об'єднання (прикордонний округ) прикордонних військ КДБ СРСР у 1954—1963 роках.

Історія формування[ред. | ред. код]

22 лютого 1954 року були об'єднані Український і Молдавський прикордонні округи під загальною назвою Південно-Західний прикордонний округ МВС СРСР (з квітня 1957 — КДБ СРСР). Управління округу було розташоване у місті Львові, а потім — у Києві. Південно-Західний округ контролював кордон з Чехословаччиною, Румунією, Угорщиною та узбережжя Чорного моря в Українській РСР.

22 січня 1960 року наказом голови КДБ СРСР Південно-Західний прикордонний округ був перетворений в Оперативну групу прикордонних військ КДБ при Раді Міністрів Української РСР з відділенням із колишнього складу округу 22-го Кишинівського прикордонного загону, який займався охороною кордону Молдавської РСР з Румунією.

13 березня 1963 року об'єднанням Оперативних груп прикордонних військ Білоруської РСР і Української РСР, а також 22-го Кишинівського прикордонного загону був створений Західний прикордонний округ з управлінням у Києві.

Склад округу[ред. | ред. код]

Командування округу[ред. | ред. код]

Командувачі округу (начальники військ)

1-і заступники начальника військ — начальники штабу

Заступники начальника військ — начальники політичного відділу

Джерела[ред. | ред. код]