Південно-китайський тигр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Південно-китайський тигр
2012 Suedchinesischer Tiger.JPG
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Хижі (Carnivora)
Підряд: Кішкоподібні (Feliformia)
Родина: Котові (Felidae)
Рід: Пантера (Panthera)
Вид: Тигр (Panthera tigris)
Підвид: Південно-китайський тигр
Триноміальна назва
Panthera tigris amoyensis
(Hilzheimer, 1905)
South China tiger range
South China tiger range

Південний китайський тигр, також відомий як Китайський, Амой, або тигр Ксіамен (Panthera tigris amoyensis, кит. 華南虎) — підвид тигрів, що знаходиться під найбільшою загрозою зникнення. Експерти стверджують, що є менш ніж 20 цих тигрів, і попереджають, що вони можуть вимерти протягом наступного десятиліття. Одне тигреня народилось в заповіднику Південної Африки, в листопаді 2007. Це перший випадок народження Китайського тигра поза Китаєм. Недавно Південний китайський тигр потрапив в десятку майже вимерлих тварин світу.

Фізичні дані[ред.ред. код]

Від голови до хвоста самці мають 2.6 м і важать приблизно 150 кг. Довжина самок 2.3 м довжиною. Вага 110 кілограмів. Він має короткі, але товсті смуги.

Живлення[ред.ред. код]

Китайський тигр полює на здобич, яка піднімається в гори не дуже високо. В минулому вони їли свійську худобу, але зараз, через своє вимирання заглибились у ліси. Вони дуже досвідчені мисливці і можуть переслідувати свою здобич протягом багатьох годин. Бігають дуже швидко, можливо вони найшвидші тигри у світі. Вбивають здобич по двом теоріям. Якщо здобич середніх розмірів, то вони кусають їх в задню частину шиї. Якщо тварина великих розмірів, то тигр валить здобич на землю і придушує її своїми могутніми лапами. Взагалі вони можуть харчуватися тваринами різних розмірів. В давні часи ці тигри були відомі як людожери. Зараз, звичайно, таких випадків немає.

Ареал[ред.ред. код]

Раніше він жив у південних помірних, нагірних лісах Китаю. Сьогодні його широкий ареал дуже зменшений, до трьох ізольованих областей в південно-центральному Китаї. Можуть багато часу проводити у воді, гарні плавці.

Переслідування[ред.ред. код]

До початку 20-го століття, Південний китайський тигр проживав в багатьох частинах південного і східного Китаю. У 1959 Мао Цзедун під час Великого Форвардського Стрибка, оголосив тигра та інших хижаків (леопардів, вовків) шкідниками і “ворогами людей”. В результаті кампанії "антишкідник" почалися. Тигрів почали відстрілювати. В результаті з 4 000 тигрів в 1972 залишилось 200. В 1977 китайський уряд заборонив полювання на цих тигрів, але було надто пізно.

Збереження[ред.ред. код]

З 1990 Державна Адміністрація Лісоведення Китаю забрала 10-30 китайських тигрів для їх розмноження, щоб потів відпустити на волю більшу кількість вимираючих тварин. Судячи з усього, останній південно-китайський тигр в природі був застрелений в 1994 році. В теперішній час 20 південно-китайських тигрів утримуються в неволі (всі в Китаї).

Можливе існування диких Південних китайських тигрів[ред.ред. код]

5 жовтня 2007, уявний Південний китайський тигр напав на корову. 13 вересня Азіатського чорного ведмедя знайшли мертвим, можливо убитого і з'їденого Південним китайським тигром, обидва тіла знайшли в графстві дзвону Цхен.

11 жовтня 2007, сільський житель Жоу, графства Цхенпінг, в місті Анканг стверджував, що ризикуючи життям зняв декілька фотографій тигра. Якщо це правда, то в тому районі з’явився перший дикий Китайський тигр з 1964. Фото здалось підозрілим. Через декілька днів вияснилось, що це фото дуже схоже на фото яке висить в домі фотографа. Він пояснив це збігом. Лісоведення Китаю каже, що в принципі можливе збереження тигрів у тому районі. 29 червня 2008 місцеве управління визнало фотокартку підробною. Також вони засудили Жоу за шахрайство.

Джерела[ред.ред. код]

Commons
Розділ Віківиди має дані за темою:
Панда Це незавершена стаття з теріології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.