Північна лінія (Лондон)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Північна лінія
Лондонський метрополітен
Mornington Crescent northbound.jpg
Відкриття першої дільниці 1890
Довжина, км 58 км
Кількість станцій 50
Наземні дільниці Є

Північна лінія (англ. Northern line) — лінія Лондонського метрополітену, прямує з південного заходу на північний захід Лондона, з двома відгалуженнями у центральному Лондоні і трьома на півночі. Прямує на північ від своєї кінцевої південної станції Морден в боро Мертон до станції Кеннінгтон в Саутерк, де лінія розгалужується на дві центральні гілки, одна через Чарінг-кросс у Вест-Енді, а інша через Бенк у Сіті. Центральні гілки знову з'єднуються на станції Камден-таун, де лінія знову розгалужується на дві гілки, одна прямує до Хай-Барнет, а інша — до Еджвар в боро Барнет. Відгалуження Хай-Барнет має додаткове відгалуження від станції Фінчлі-Сентрал з човниковим шатлом до Мілл-гілл-Іст.

Північна — найдовша серед ліній глибокого закладення. Секція між Стоквелл і Боро відкрита в 1890 році і є найстарішою дільницею на лініях глибокого закладення. Пасажирообіг лінії в 2016/17 роках склав 294 млн пасажирів[1] — найзавантаженіша лінія Лондонського метро. Позначена чорним кольором на схемах. Незважаючи на свою назву, не є найпівнічнішою з 12 ліній Лондона, в той же час простягається на південь далі всіх інших. Має розгалужену схему, тому що об'єднує залізниці, що належали в 1920-х різним компаніям. З 50 станцій 36 розташовані під землею.

Карта[ред. | ред. код]

Northern Line.svg

Примітки[ред. | ред. код]

  1. LU Performance Data Almanac. Transport for London. 2011–2012. Архів оригіналу за 3 August 2012. Процитовано 1 August 2012. 

Посилання[ред. | ред. код]