Піддомен
Піддомен (англ. subdomain) — домен, який є частиною домену вищого рівня.
Опис[ред. | ред. код]
Система DNS володіє деревовидною ієрархічною системою, у якій кожна гілка дерева є доменним ім'ям. Піддомен — домен, який є частиною домену вищого рівня. Єдині домени, які не є також піддоменами — кореневі домени. Наприклад, «mail.example.com» і «calendar.example.com» є піддоменами «example.com», який у свою чергу є піддоменом домену верхнього рівня .com.
Поняття «піддомен» висловлює відносну, а не абсолютну залежність: наприклад, «wikipedia.org» є піддоменом .org, а «en.wikipedia.org» — піддоменом «wikipedia.org». Максимальна кількість рівнів піддоменів — 127, і кожен з них може містити 63 символи, поки загальна довжина доменного імені не досягне довжини в 255 символів. Деякі реєстратори доменних імен встановлюють більш жорсткі вимоги.
Використання[ред. | ред. код]
Піддомени зазвичай використовуються організаціями для створення унікальних імен сайтів для своїх підрозділів або сервісів, пов'язаних з організацією. Наприклад, доменне ім'я «cs.example.edu» може використовувати в університеті для відділу обчислювальної техніки, і мати кілька власних піддоменів, такі як «mail.cs.example.edu» або «www.cs.example.edu».
Також піддомени можуть використовуватися для розподілу клієнтів по кластерам обчислювальної техніки, яка забезпечує функціонування сайту. Деякі веб-сайти використовують різні піддомени для різних серверів. Наприклад, «www.example.com» може направляти на перший кластер серверів у першому датацентрі, «www.2.example.com» — на другий кластер серверів у другому датацентрі і так далі.
Посилання[ред. | ред. код]
- RFC 1034 — Domain Names — Concepts and Facilities
- https://goodhoster.net/uk/tips/chto-takoe-poddomen-subdomain-parkovanyj-alias - Що таке підддомен або субдомен?