Підкова Ігор Зіновійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ігор Підкова
Народився 1960
Львів, Українська РСР, СРСР
Країна СРСР СРСР
Україна Україна
Національність українець
Діяльність історик, педагог, письменник
Alma mater Історичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка
Заклад Львівський національний університет імені Івана Франка і Класична гімназія при ЛНУ імені Івана Франка
Ступінь кандидат історичних наук (2013)
Відомий завдяки: Енциклопедичним виданням

Ігор Зіновійович Підко́ва (нар. 1960, Львів) — український історик та видавець енциклопедій.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився 1960 року у Львові в родині службовців. У 1977 році закінчив львівську спеціалізовану загальноосвітню школу № 8. Навчався на історичному факультеті Львівського державного університету імені Івана Франка, який закінчив 1982 року. Впродовж наступних 10 років працював вчителем історії у середніх школах міста Львова. У 1992 році організував Львівську гуманітарну гімназію для юнаків, яку очолював до 1996 року. З січня 1997 року — асистент кафедри давньої історії України та архівознавства інституту історичних досліджень Львівського національного університету імені Івана Франка.[1] Протягом багатьох років був секретарем Львівської міської громадської організації «Фонд „Демократичний семінар“». Учасник низки науково-практичних конференцій, зокрема у Харкові та Одесі (2011).

У 2013 році в Інституті народознавства НАН України захистив кандидатську дисертацію на тему: «Становлення і діяльність Народної Ради (серпень 1989 р. — грудень 1991 р.)»[2].

Сфера наукових зацікавлень: історична лексикографія, історія України XX століття. Підготував до друку низку енциклопедичних видань з історії України і всесвітньої історії, опублікував низку статей, присвячених історії України кінця минулого століття.

Найважливіші праці[ред. | ред. код]

  • Давня історія України (навчальний посібник у співавторстві з М. А. Пелещишиним). — Львів, 1994.
  • Довідник з історії України (науковий редактор і упорядник, автор статей). — Т. 1: А—М, Т. 2: Н—С, Т. 3: Т—Ю. — Київ, Генеза, 1993—1998.
  • Поступ незалежності. Хроніка подій. — Львів, 2000.
  • Світова історія XIX—XX ст.: Словник (у співавторстві з О. Джеджорою). — Львів, 2000.
  • Програми для загальнонаціональних шкіл. Історія України 5–11 класи; Всесвітня історія 6–11 класи. МОН України. — Київ, 2001.
  • Світова історія XX століття. Енциклопедичний словник (науковий редактор і упорядник, автор статей). — Львів, Літопис, 2008.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]