Підлоговий унітаз

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Підлоговий унітаз із зливним бачком

Підлоговий унітаз, «ча́ша Ге́нуя», туре́цький уніта́з — унітаз, який передбачає сидіння навпочіпки при його використанні. Є різні види підлогових унітазів, але всі вони являють собою, по суті, отвір у підлозі. Застосовуються в громадських вбиральнях, в залізничних вагонах, в солдатських казармах. Також існують унітази для сидіння навпочіпки, мають ту ж висоту, що і звичайні унітази, іноді такі унітази мають як підставки для ніг, так і сидіння, що дозволяє, за вибором користувача, сидіти як прямо, так і навпочіпки.

Перевагами є простота і надійність конструкції, дозволяє легко встановити кабіну туалету та сам унітаз, має кращу стійкість до вандалізму та безпеки експлуатації, дотримання санітарних норм — до раковини унітазу торкаються лише взуття. Основним недоліком є сидіння навпочіпки, що не є зручним для людей з надмірною вагою.

В ісламських країнах сидіння навпочіпки в туалеті є місцевою культурною традицією (ісламський туалетний етикет забороняє мочитися стоячи, і тому правовірні мусульмани повинні сидіти навпочіпки або на сидінні). 

Див. також

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]
  • How to use a squat toilet. worldhum.com (англ.). Архів оригіналу за 6 грудня 2008. Процитовано 14 травня 2016.
  • Health Benefits of the Natural Squatting Position. naturesplatform.com (англ.). Архів оригіналу за 17 липня 2019. Процитовано 25 березня 2022.