Підліток (роман)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Підліток»
«Подросток»
Teenager first edition.jpg
Жанр роман виховання
Автор Достоєвський Федір Михайлович
Мова російська
Написано 18741875
Опубліковано 1875
Попередній твір Демони
Наступний твір Брати Карамазови

«Підліток» (рос. Подросток) — роман російського письменика Федора Михайловича Достоєвського. Роботу над романом розпочато в лютому 1874 і закінчено в листопаді 1875 року. Вперше опублікований в 1875 році в журналі «Вітчизняні записки».

Сюжет[ред. | ред. код]

Дев'ятнадцятирічний юнак Аркадій Долгорукий, незаконнонароджений син дворянина Андрія Петровича Версилова, після закінчення гімназії приїжджає в столичне місто — Санкт-Петербург, зупиняється в будинку рідної матері.

Юнакові здається, що життя і доля його образили, а винні в цьому його близькі — головним чином, мати та батько. По приїзду до Санкт-Петербурга він відразу ж потрапляє в низку інтриг і складних взаємин з батьком. Однак, пізніше з'ясовується, що Аркадій ще надто молодий і мало знає, щоб судити своїх батьків. Його життєве становлення, характер і прозріння відбувається на тлі пристрастей, обману, лицемірства та корисливості світу дорослих.

В романі автор показує, як крізь жадібність, спрагу наживи і розпусту формується особистість головного героя. Письменник протиставляє дворянина Версілова, батька Аркадія, і дворового Макара Долгорукого — формального батька. Другий для автора стає символом розуміння народної правди та ідеї моральної «благопристойності», однією з основних ідей роману.

Екранізація роману[ред. | ред. код]

Посилання в тексті[ред. | ред. код]