Підліток (роман)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Підліток
Подросток
Жанр роман виховання
Автор Достоєвський Федір Михайлович
Мова російська
Написано 18741875
Опубліковано 1875
Попередній твір Демони

Підліток (рос. Подросток) — роман російського письменика Федора Михайловича Достоєвського. Роботу над романом розпочато в лютому 1874 і закінчено в листопаді 1875 року. Вперше опублікований в 1875 році в журналі «Вітчизняні записки».

Сюжет[ред. | ред. код]

Дев'ятнадцятирічний юнак Аркадій Долгорукий, незаконнонароджений син дворянина Андрія Петровича Версилова, після закінчення гімназії приїжджає в столичне місто — Санкт-Петербург, зупиняється в будинку рідної матері.

Юнакові здається, що життя і доля його образили, а винні в цьому його близькі — головним чином, мати та батько. По приїзду до Санкт-Петербурга він відразу ж потрапляє в низку інтриг і складних взаємин з батьком. Однак, пізніше з'ясовується, що Аркадій ще надто молодий і мало знає, щоб судити своїх батьків. Його життєве становлення, характер і прозріння відбувається на тлі пристрастей, обману, лицемірства та корисливості світу дорослих.

В романі автор показує, як крізь жадібність, спрагу наживи і розпусту формується особистість головного героя. Письменник протиставляє дворянина Версілова, батька Аркадія, і дворового Макара Долгорукого — формального батька. Другий для автора стає символом розуміння народної правди та ідеї моральної «благопристойності», однією з основних ідей роману.

Екранізація роману[ред. | ред. код]

Посилання в тексті[ред. | ред. код]