Пікос-де-Европа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пікос-де-Европа
ісп. Picos de Europa
Краєвид на висоті 1600 м на кордоні Кантабрії і Леона
Краєвид на висоті 1600 м на кордоні Кантабрії і Леона
Краєвид на висоті 1600 м на кордоні Кантабрії і Леона
Країна Іспанія
Регіон Астурія/Кантабрія/Леон
CMNS: Пікос-де-Европа у Вікісховищі

Пікос-де-Европа (ісп. Picos de Europa, буквально — «Піки Європи») — гірський хребет на півночі Іспанії, розташований на території провінцій Астурія, Кантабрія і Леон.

Найвища точка, пік Торре-де-Серредо (2648 м н.р.м.), також є найвищою вершиною усієї системи Кантабрійських гір. Геологічно хребет складений вапняками, багато карсту. Хребет складається із трьох великих масивів, при цьому Західний (Корніон, Пенья-Санта, 2596 м) і Центральний (Урріелес) масиви розділяє ущелина глибиною близько 1500 м, по ній протікає річка Карес.[1] Східний массив (Андара) є природною межею між Астурією і Кантабрією. Менш глибокі ущелини у верхів'ях річок Селья і Добра. У горах Пікос-де-Еуропа розташовані найглибші печери Іспанії: Торка-дель-Серро (−1589 м), Sima de la Cornisa (−1507 м), Torca los Rebecos (−1255 м) і Pozo del Madejuno (−1252 м).

У горах збереглися рідкісні види флори і фауни (іберійський вовк, іспанський козел, кантабрійський бурий ведмідь, сарна), деякі з них на території Іспанії зустрічаються лише тут. Для охорони природної зони був створений однойменний національний парк, включений ЮНЕСКО у Всесвітню мережу біосферних резерватів. Поза парком гірські території використовуються як пасовища для (астурійської вівці).

Природа

[ред. | ред. код]

Кантабрійські бурі ведмеді (Ursus arctos pyrenaicus) і вовки (Canis lupus signatus) живуть у більш віддалених регіонах. Досить часто зустрічаються сарни (Rupicapra pyrenaica parva) (згідно зі звітом Міністерства охорони навколишнього середовища за 2006 рік, їх було зафіксовано близько 8000); поширені сарни і канюки, часто зустрічаються різні види орлів і грифів, а в парку є різноманітна популяція метеликів.

Більша частина регіону зараз охороняється як єдиний Національний парк Пікос-де-Європа в іспанських провінціях Кантабрія, Астурія і Леон; астурійська частина була першим національним парком в Іспанії. Доступ здійснюється через другорядні дороги до кожного з трьох масивів з півночі, а з півдня - до канатної дороги у Фуенте-Де та до Каїна на початку каньйону Карес.

Вершини

[ред. | ред. код]

Найвищі вершини:

Джерела

[ред. | ред. код]

Ресурси Інтернету

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. p=643 У гості до Бусгосу. Архів оригіналу за 4 жовтня 2017. Процитовано 4 жовтня 2017.

Краєвиди

[ред. | ред. код]
Панорама