Піксі (міфологія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Піксі
Pixie
Page 83 illustration in More English Fairy Tales.png
Піксі грають на скелеті корови, намальовано Джон Д. Баттеном у 1894 році
Міфологія Кельтська міфологія
Місцевість Корнуол, Дервон
CMNS: Медіафайли у Вікісховищі

Пі́ксі (англ. pixie) — невеликі створіння кельтської міфології, які, зазвичай, мають одяг зеленого кольору і вважаються різновидом ельфів та фей[1]. Частіше всього живуть у Корволі і Дервоні у Великій Британії[2].

Походження[ред. | ред. код]

Вперше цих створінь детально описала Анна Еліза Брей на початку дев'ятнадцятого століття[3]. До цього піксі входили до давньої усної традиції Великої Британії, яка також включає подібних до них створінь, фей. Тому важко визначити як вперше з'явилися ці створіння та й коли.

Один міф каже, що піксі — це раса людей, які були не достатньо добрими для Небес та недостатньо поганим для Пекла, тому вони були приречені постійно залишитися на землі. Інша легенда каже, що вони були друїдами, які протистояли християнству та були покаранні Богом на постійне зменшення доти, поки не приймуть цю релігію[4].

У магічному світі Гаррі Поттера[ред. | ред. код]

Cornish pixie.jpg

Піксі — синього кольору або кольору електрик, розмір мають 20 см і люблять витівки. Вони безкрилі по книзі Фантастичні тварини і де їх шукати, але у фільмі та у грі мали невеликі крильця ззаду. Люблять хапати людей за вуха та підіймати на верхівки домів та дерев і там їх підвішувати. Вони розмовляють на дуже високо-частотній мові, зрозумілій тільки їм. Зустрічаються в Англії та у Корнволі, але Роулінг в книгах описує тільки корнвольських піксів.

В книзі (і у фільмі) Гаррі Поттер і Таємна кімната, Ґільдерой Локарт приніс піксі на урок захисту від темних мистецтв, випустив з клітки, та не зміг контролювати, тож вони розгромили весь кабінет. Тому, згідно з Класифікацією Міністерства Магії в книзі Фантастичні тварини і де їх шукати, піксі отримали рейтинг ХХХ з приміткою: «але ХХХХХХХ для Локарта».

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Pixie, English Folklore. Архів оригіналу за 18 березня 2018. Процитовано 17 березня 2018. 
  2. Піксі. Mythical Creature Guide. Архів оригіналу за 2 вересня 2015. Процитовано 19 вересня 2015. 
  3. Bray, Anna Eliza (1936). On The Borders of the Tamar and the Tavy (English). 
  4. Lindemans, Micha F. Pixie. Архів оригіналу за 21 червня 2007. 

Посилання[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Фантастичні звірі і де їх шукати — Дж. К. Роулінг, 2002(А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га — 2014) ISBN 978-617-585-075-6