Пінеджем II

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пінеджем II
Давньоєгипетський фараон
Правління 990-969 до н. е.
Попередник Смендес II
Наступник Псусеннес III
Власне ім'я (номен)pȝy n d m
Пінеджем—
«Той, хто належить Єдиному»
G39N5
 
G40Z4M29Aa15
Y1
У шлюбі Isetemkheb Dd і Neskhonsd
Діти 4 сина і 4 доньки
Батько Менхеперра
Мати Ісетемхеб III
Народився Фіви
Помер 969 до н. е.
Місце поховання Дейр ель-Бахрі
Династія
династія Герігора

Пінеджем II (11 століття до н. е. — 969 до н. е.) — давньоєгипетський політичний діяч, верховний жрець Амона у Фівах та фактичний володар Верхнього Єгипту в 990—969 роках до н. е.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з роду Герігора. Син Менхеперра, верховного жерця Амона в Фівах і фактичного володаря Верхнього Єгипту, та Ісетемхеб III, доньки фараона Псусеннеса I. Стосовно дати народження немає відомостей.

Після смерті свого старшого брата Смендеса II, успадкував посаду Верховного жерця Амона у Фівах та владу над Верхнім Єгиптом. Він продовжував політику попередників, підтримуючи гарні стосунки з фараонами Нижнього Єгипту в Танісі, не здійснюючи активної зовнішньої політики. Був сучасником нижньоєгипетських фараонів Аменемопета, Осоркона і Сіамона.

При ньому особливу роль зіграла його друга дружина Несіхонсу, яка, очевидно, займала низку привілейованих посад, які обіймали чоловіки, зокрема титули голови південних чужоземних країн і царського сина Куша (остання була суто номінальна, оскільки правителі Верхнього Єгипту ще з Пінеджема I не володіли Кушем.

Помер у 969 році до н. е. Після смерті Пінеджема II його мумія разом з останками його дружин і, принаймні, однієї дочки, Несітанебеташру, була похована в гробниці DB-320, що розташовується в Дейр ель-Бахрі над заупокійним храмом цариці Хатшепсут. Згодом, при фараоні Шешонка I, це місце було перетворено в сховок для мумій єгипетських фараонів Яхмоса I, Аменхотепа I, Тутмоса I, Тутмоса II, Тутмоса III, Рамсеса I, Мережі I, Рамсеса II і Рамсеса IX, які були тут перепоховані з метою захисту їх від грабіжників гробниць, де вони і зберігалися до 1881 року, де їх і виявили сучасні єгиптологи на чолі з Емілем Бругша.

Родина[ред. | ред. код]

1. Дружина — Ісетемхеб, донька Менхеперра та рідна сестра Пінеджема II

Діти:

2. Дружина — Несіхонсу, донька Смендеса II

Діти:

  • Танефер
  • Масагарта
  • Ітауї
  • Несітанебеташру.
  • Псусеннес III, верховний жрець Амона у 969—944 роках до н. е.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Andrzej Niwiński, The Wives of Pinudjem II -a topic for discussion, JEA 74 (1988), 226—230
  • Aidan Dodson & Dyan Hilton, The Complete Royal Families of Ancient Egypt, Thames & Hudson (2004) ISBN 0-500-05128-3, pp.200-201
  • Peter A. Clayton: Die Pharaonen. Herrscher und Dynastien im Alten Ägypten. Weltbild, Augsburg 1998, ISBN 3-8289-0661-3, S. 178.