Піно Блан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
An Oregon Pinot blanc.

Піно Блан — сорт винограду, використовуваний для виготовлення білих вин. Відомий з XIV сторіччя. Найсвітліша ягода серед усіх сортів бургундського вина. Піно блан - одне з найкращих білих меню-вин, комбінується практично з усіма стравами, починаючи від свинини і закінчуючи рибою та спаржею. Несе нотки зелених горіхів, яблука, груші, іноді нагадує абрикос чи свіжі ананаси. Відчутний букет та освіжаюча кислота цього вина найкраще підходять до страв з морепродуктів, риби, птиці, добре охолодженим подається влітку як вино для терас.

Географія

[ред. | ред. код]

Належить до еколого-географічної групи західноєвропейських сортів винограду. Даний сорт вирощують переважно в Італії, Франції, Австралії, Австрії, а також у Німеччині та США. Історично сорт виведений з піно нуар (червоний сорт винограду), через піно гріс. Французьким законодавством дозволено виробляти шампанське з цього сорту вина, хоча це рідко відбувається (використовується сорт Шардоне). Виробляється також в Україні - відомий кримський Піно Блан до 50 млн пляшок на рік.

Основні характеристики

[ред. | ред. код]

Сила росту лози висока. Лист середній або великий, трилопатевий. Квітка двостатева. Гроно середнє-крупне. Ягоди середньої величини, округлі, зеленувато-білі. Врожайність цього сорту винограду залежить від умов, але як правило висока. Належить до сортів раннього періоду дозрівання, тому чутливий до весняних морозів. Географічно розповсюджується там, де занадто тепло для Різлінгу.

Застосування

[ред. | ред. код]

Сорт є основою для створення вин: десертних, столових.

Синоніми

[ред. | ред. код]

Носить також такі назви: Pino Blan (Франція), Pinot Bianco (Італія), Вайсбургундер (Weisser Burgunder) - Німеччина, Шенен Блан, Стін, Піно де ла Луара, Піно білий

Посилання

[ред. | ред. код]