Пінта

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Пінта — одиниця об'єму в системі англійських мір. Використовується в основному в США, Великобританії і Ірландії. Однак величина американської та англійської пінт неоднакова:

  • 1 англійська пінта = 0,56826125 літру
  • 1 американська рідка пінта = 0,473176473 літру (пивна пінта тільки одна — англійська)
  • 1 американська суха пінта = 0,5506104713575 літру
  • 1 метрична пінта = 0,5 літру (використовується неформально)

В даний час в результаті впровадження метричної системи вимірів пінта використовується у Великобританії лише як міра об'єму пива або сидру при роздрібному продажу, а також, у меншій мірі, як міра обсягу молока. У Ірландії пінта використовується тільки при роздрібному продажу пива і сидру в барах і клубах, при продажу в інших випадках або інших рідин офіційно використовується метрична система, однак у повсякденному житті пінта використовується неофіційно.

Історія[ред.ред. код]

Пінта є похідною величиною від галона — одна восьма його частина. Галон спочатку визначався як обсяг 8 фунтів пшениці. Пізніше інші різновиди були введені в ужиток для інших продуктів і, відповідно, з'явилися нові варіанти пінт. Америка прийняла британський винний галон, визначений у 1707 році як 231 кубічний дюйм, в якості основної міри об'єму рідини. Звідси була виведена американська рідка пінта. Був також прийнятий британський кукурудзяний галон (268,8 кубічного дюйма) як міра об'єму сипких тіл. Звідси відбулася американська суха пінта. У 1824 році британський парламент замінив всі варіанти галона на один імперський галон, визначений як 10 фунтів дистильованої води при температурі 62 ° F (277,42 кубічного дюйма). Це і визначило сучасну британську пінту.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]