Пінта

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Пінта — одиниця об'єму в системі англійських мір. Використовується в основному в США, Великій Британії і Ірландії. Однак величина американської та англійської пінт неоднакова:

  • 1 англійська пінта = 0,56826125 літру
  • 1 американська рідка пінта = 0,473176473 літру (пивна пінта тільки одна — англійська)
  • 1 американська суха пінта = 0,5506104713575 літру
  • 1 метрична пінта = 0,5 літру (використовується неформально)

В даний час в результаті впровадження метричної системи вимірів пінта використовується у Великій Британії лише як міра об'єму пива або сидру при роздрібному продажу, а також, у меншій мірі, як міра обсягу молока. У Ірландії пінта використовується тільки при роздрібному продажу пива та сидру, в барах і клубах. При продажу в інших випадках або інших рідин офіційно використовується метрична система, однак у повсякденному житті пінта використовується неофіційно.

Історія[ред.ред. код]

Пінта є похідною величиною від галона — одна восьма його частина. Галон спочатку визначався як обсяг 8 фунтів пшениці. Пізніше інші різновиди були введені в ужиток для інших продуктів і, відповідно, з'явилися нові варіанти пінт. Америка прийняла британський винний галон, визначений у 1707 році як 231 кубічний дюйм, як основну міру об'єму рідини. Звідси була виведена американська рідка пінта. Був також прийнятий британський кукурудзяний галон (268,8 кубічного дюйма) як міра об'єму сипких тіл. Звідси відбулася американська суха пінта. У 1824 році британський парламент замінив всі варіанти галона на один імперський галон, визначений як 10 фунтів дистильованої води при температурі 62 ° F (277,42 кубічного дюйма). Це і визначило сучасну британську пінту.

Посилання[ред.ред. код]