Пін-ап

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Відоме фото пін-ап-дівчини Бетті Грейбл

Пін-ап, пінап (англ. to pin up — приколювати (мається на увазі плакат, який приколюють на стіну)) — особливий стиль американської графіки, поширений в середині XX століття. У більш широкому сенсі пінап — означає тиражований образ секс-символу. Як правило, це зображення красивої, найчастіше напівоголеної дівчини. Пін-ап стилем є переважно кокетливі сукні з оборками, спідниці із завищеною талією, спокусливі маленькі шорти, жіночні блузки, неодмінні пояски, підбори-шпильки.

Pin-up girl (пин-ап ґерл, пін-ап-дівчинка) — модель, розтиражована у фривольному стилі, зображення якої стають знаковим явищем поп-культури. Пін-ап дівчинкою можуть бути актриси, співачки, фото-моделі, манекенниці.

Історія[ред. | ред. код]

Пін-ап на борту літака

Вперше термін «пін-ап» був вжитий в 1941 році, проте практикувати даний стиль художники почали ще з кінця XIX століття. Такі зображення, призначені для «пришпилювання» на стіну, друкувалися в календарях, на листівках, постерах. Термін «пін-ап» відноситься не лише до фотографій, і до картин, малюнків та інших ілюстрацій.

Більшість пін-ап дівчат були професійними манекенницями чи знаменитостями, яких люди сприймали як секс-символи. Однією з найзнаменитіших моделей пін-апу була Бетті Грейбл. Її зображення на постерах були дуже популярними серед американських солдатів під час Другої світової війни.

Дивись також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]