Пін-ап

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Відоме фото пін-ап-дівчини Бетті Грейбл

Пін-ап, пінап (англ. to pin up — приколювати (мається на увазі плакат, який приколюють на стіну)) — особливий стиль американської графіки, поширений в середині XX століття. У більш широкому сенсі пінап — означає тиражований образ секс-символу. Як правило, це зображення красивої, найчастіше напівоголеної дівчини. Пін-ап стилем є переважно кокетливі сукні з оборками, спідниці із завищеною талією, спокусливі маленькі шорти, жіночні блузки, неодмінні пояски, підбори-шпильки.

Pin-up girl (пин-ап ґерл, пін-ап-дівчинка) — модель, розтиражована у фривольному стилі, зображення якої стають знаковим явищем поп-культури. Пін-ап дівчинкою можуть бути актриси, співачки, фото-моделі, манекенниці.

Історія[ред.ред. код]

Пін-ап на борту літака

Вперше термін «пін-ап» був вжитий в 1941 році, проте практикувати даний стиль художники почали ще з кінця XIX століття. Такі зображення, призначені для «пришпилювання» на стіну, друкувалися в календарях, на листівках, постерах. Термін «пін-ап» відноситься не лише до фотографій, і до картин, малюнків та інших ілюстрацій.

Більшість пін-ап дівчат були професійними манекенницями чи знаменитостями, яких люди сприймали як секс-символи. Однією з найзнаменитіших моделей пін-апу була Бетті Грейбл. Її зображення на постерах були дуже популярними серед американських солдатів під час Другої світової війни.

"Український пін-ап"[ред.ред. код]

До Нового 2015 року Асоціація народних волонтерів України зробила серію з 20 пін-ап листівок "Інструкція до мед.аптечки". На листівках були фотографії з дівчатами-волонтерами, що допомагали солдатам відстоювати цілісність української держави. Листівки не тільки передавали красу дівчат, а ще й зображували предмети першої допомоги, які повинен мати при собі кожен солдат. Тож головними особливостями "українського пін-апу" є:

  • зображення не моделей, манекенниць або артисток, а дівчат, що допомагають іншим;
  • повинен містити корисну інформацію, а не тільки милувати око.[джерело не вказане  441  день]

Дивись також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]