Пісковикові університети

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Університет Західної Австралії. Будівля Ірвінг Стріт, що збереглася від первісного пісковикового кампуса. Перенесено в новий кампус, зараз - архів університету.

«Пісковико́ві університе́ти» (англ. Sandstone Universities) в Австралії — назва неформальної групи найстаріших престижних університетів країни, побудованих, як правило, з пісковика (звідси й назва).

Більшість з них було побудовано ще в колоніальну епоху (до Першої світової війни). Крім цього, всі вони були збудовані з пісковика. У цьому назва схожа з назвою групи так званих «університетів червоної цегли» у Великій Британії. Головні особливості пісковикових університетів - престижність, орієнтація на дослідницьку роботу та зосередженість насамперед на теоретичній підготовці.

За статистикою студенти пісковикових університетів в основному — діти із заможних сімей. Випускники, як правило, отримують більш високооплачувані та впливовіші місця роботи. [1] [2]

Університети групи[ред.ред. код]

Пісковикові університети
Університет Розташування Заснований Офіційний сайт
Університет Сіднея Сідней, Новий Південний Уельс 1850 Сайт
Університет Мельбурна Мельбурн, Вікторія 1853 Сайт
Університет Аделаїди Аделаїда, Південна Австралія 1874 Сайт
Університет Тасманії Тасманія, три кампуси 1890 Сайт
Університет Квінсленда Брисбен, Квінсленд 1909 Сайт
Університет Західної Австралії Перт, Західна Австралія 1911 Сайт

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Department of Education Training and Youth Affairs (1998), The Characteristics and Performance of Higher Education Institutions, Canberra: Higher Education Division, Department of Education, Employment and Youth Affairs
  2. Department of Education Training and Youth Affairs (1999), Completions, Undergraduate academic outcomes for the 1992 commencing students, Melbourne: DETYA.