Пісковий годинник

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Wooden hourglass 3.jpg

Піскови́й годи́нник — пристрій для вимірювання часу, що складається з двох (зазвичай скляних) посудин, сполучених вузькою горлоподібною трубкою. Трубка пропускає певний об'єм піску за певний проміжок часу. Час, за який пісок пересипається з однієї половини годинника в іншу, може становити від кількох секунд до майже доби. Є дані, що конструкція піскового годинника була відома ще 1500 років до н. е.[1] З часів Середньовіччя піскові годинники набувають дедалі більшого поширення в мореплавстві, богослужіннях та інших видах людської діяльности.

В операційній системі Microsoft Windows символ піскового годинника біля курсора мишки означає, що система зайнята виконанням певної операції.

У журналістиці термін «Пісковий годинник» розуміють, як комбінацію «перевернутого конуса» і звичайного. На початку повідомлення подається найважливіше — ядро, потім «зі слів очевидців», «за даними прес-служб» і т. д. Подається те, що відбувається у хронологічному порядку. Повідомляється про наздвичайну ситуацію.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Час Це незавершена стаття про час.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Технології Це незавершена стаття з технології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.