Пісочниця

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Порожня пісочниця
Діти грають у пісочниці

Пісо́чниця — один з об'єктів на дитячому майданчику: особливе місце, призначене для ігор дітей молодшого віку з піском[1] при використанні іграшок. Зазвичай пісочниця обгороджена бортиками, найчастіше зробленими з дерева: колод або дощок[1]. Бортики часто мають плоску поверхню, щоб на ній можна було ліпити пасочки. Часто в центрі пісочниці стоїть «грибок», який захищає дітей під час гри від дощу і сонця.

Пісочниця є найважливішим емоційним центром взаємодії дітей[2][3]. Граючи в пісочниці, діти формують ціннісне ставлення до світу іграшок і світу взаємин[2][4]. Гра в пісочниці також сприяє розвитку в дітей творчої уяви, дрібної моторики, мислення[2].

Споруда встановлюється далеко від дерев, оскільки в протилежному разі пале листя засмічує пісочницю, а пісок в тіні після дощу довше висихає[1].

Ігри в пісочниці:

 • ліплення пасочок
 • будівництво замків з піску і риття «печер»
 • ігри в машинки (в піску риються «гаражі» і проводяться дороги)
 • ігри в магазин (пасочки є універсальним продуктом, а в ролі платіжних засобів та інших продуктів часто використовуються палички і листики)
 • ігри в «Гості» (ляльку пригощають пасочками)
 • ігри з піском і водою[5].

Примітки[ред. | ред. код]

 1. а б в Жмакин М. Детская площадка // Дорожки и площадки, бордюры, каменные горки, стенки, ступени из камня, плитки, гравия, гальки на вашем участке. — 2013. — (Своими руками) (рос.)
 2. а б в Наркевич В. В. Отношение к игрушке у детей дошкольного возраста в зависимости от их эмоционального развития и типа привязанности к матери [Архівовано 2015-04-02 у Wayback Machine.] // Психологическая наука и образование. — 2008. — №. 3. — С. 81-90.
 3. Милованова М. В. Развивающее значение форм работы в песочнице с детьми младшего возраста и детьми с ограниченными возможностями здоровья[недоступне посилання з листопадаа 2019]. // Дополнительное образование детей Москвы от А до Я. 2013. Т. 2. № 2. (рос.)
 4. Бережная Н. Ф. Использование песочницы в коррекции эмоционально-волевой и социальной сфер детей раннего и младшего дошкольного возраста // Дошкольная педагогика. — 2007. — №. 1. — С. 50-52. (рос.)
 5. Весёлые друзья (игра с песком и водой) [Архівовано 2011-03-03 у Wayback Machine.] (рос.)

Література[ред. | ред. код]

 • Абраменкова В. Возвращение песочницы, или как создать игровое пространство // Учительская газета. — 2000. (рос.)
 • Кузуб Н. В., Осипук Э. И. В гостях у Песочной Феи. Организация «педагогической песочницы» и игр с песком для детей дошкольного возраста // Вестник практической психологии образования. — 2006. — №. 1. — С. 66-74. (рос.)