Пітер Франачек

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пітер Франачек
Народився 1940
Громадянство
(підданство)
Flag of the United States.svg США
Діяльність інформатик, інженер
Alma mater
Сфера інтересів Теорія інформації
Заклад IBM Thomas J. Watson Research Center[d]
Член Інститут інженерів з електротехніки та електроніки
Нагороди

Петро А Франачек (нар. 1940 року) — американський науковець, інформаційний теоретик, співробітник Інституту інженерів з електротехніки та електроніки (IEEE), науковий співробітник, консультант дослідницького штабу на IBM T.J. Науковий центр Уотсона та колишній член Академії технологій IBM.

Навчання[ред. | ред. код]

Пітер Франачек здобув ступінь бакалавра у 1962 році в Університеті Брауна в 1962 році, а доктора філософії (англ. Ph.D.) в Принстонському університеті в 1966 році.

Наукова діяльність[ред. | ред. код]

Його робота полягала в основному на представленні інформації для зберігання та передачі, а також розміщення та переміщення такої інформації в комп'ютерних системах. Конкретні напрямки включають обмежене кодування, алгоритми стиснення, архітектури введення-виведення, мережі комутації, алгоритми дефрагментації диска, методи керування паралелями, планувальники операційної системи та методи й архітектури стиснення для систем зі стисненням пам'яті. Кодування досліджень Фрасачек визначає фундаментальні аспекти обмеженого кодування та отримані алгоритми побудови коду. У ранніх роботах, пов'язаних з його «основною державою» (англ. «principal state») технікою побудови блочного коду, він розробив MS43, трійковий код для передачі даних, модифікований варіант якого, MMS43, став європейським стандартом.

Його роботи також послужили основою для ключових компонентів у поширенні дискових накопичувачів, компакт-дисків (компакт-дисків) та цифрових універсальних дисків (DVD-дисків). Специфічні коди, які він розробив, широко використовувалися в комерційних продуктах зберігання та передачі даних. Його (2,7) коду RLL знайшли широке застосування на дискових накопичувачах у 1980-х роках, а пізніше в магнітних та оптичних програмах запису. Разом з Альбертом Відмером він розробив кодування 8b / 10b, що використовується в телекомунікаційних системах гігабіта.

Нагороди[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  1. IEEE Richard W. Hamming Medal Recipients, an IEEE webpage (retrieved October 1, 2010)(англ.)
  2. «IBM receives three IEEE awards», IBM Research News, July 6, 2009 (retrieved October 1, 2010)(англ.)
  3. IEEE Richard W. Hamming Medal Recipients. IEEE. Процитовано May 29, 2011. (англ.)
  4. IEEE Emanuel R. Piore Award Recipients. IEEE. Архів оригіналу за листопад 24, 2010. Процитовано May 29, 2011. (англ.)