РД-860

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
'
Країна походження СРСР СРСР
Дата 1972
Проектувальник КБ «Південне»
Рідинний двигун
Паливо Азотний тетраоксид / Несиметричний диметилгідразин
Співвідношення 2
Конфігурація
Кількість камер 1
Продуктивність
Тяга у вакуумі 1,96 кН
Тяга 5,9 кН
Питомий імпульс 320 с
Тривалість роботи 1500 с
Розміри
Суха маса 30 кг
Використовується верхні ступені РН

РД-860 — рідинний ракетний двигун, призначений для використання у складі верхніх ступенів ракет-носіїв і розгінних блоків.

Характеристики двигуна[ред. | ред. код]

Опис[ред. | ред. код]

Двигун був розроблений 1972 з принципово новою системою подачі компонентів палива, що використовує пневмонасосний агрегат. У двигуні були використані елементи конструкції і технічні рішення серійних двигунів (камера двигуна, елементи пневмонасоса, вузли автоматики).

Двигун може вмикатись у польоті до 15 разів. Застосування пневмонасоса дозволяє форсувати тягу наявних двигунів з витискувальною системою подачі компонентів палива в 1,4 — 1,8 рази без зміни запасу газу. Тяга у діапазоні від 200 до 600 кгс забезпечується настроюванням пневмонасосного агрегату без додаткових випробувань. Потреба в робочому газі в 1,4 — 1,7 рази менше, ніж при класичній витискувальній системі подачі компонентів палива. Бакові системи можуть перебувати під низьким тиском. У двигуні підтримується висока точність співвідношення витрат компонентів палива. Поліпшені габаритно-масові і енергетичні характеристики рушійної установки (особливо зі збільшенням запасу палива).

Джерела[ред. | ред. код]

  • РД-860 Енциклопедія астронавтики(англ.)
  • РД-860 КБ Південне(рос.)