РИА Новости

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Головний офіс медіагрупи

Російське агентство міжнародної інформації (рос.) «РИА Новости» (укр. «РІА Новини») — російська медіагрупа і одне з найбільших інформаційних агентств світу зі штаб-квартирою в Москві. Медіагрупа і агентство «РІА Новини» були розформовані Указом президента Росії Володимиром Путіним «Про деякі заходи щодо підвищення ефективності діяльності державних засобів масової інформації»[1] від 9 грудня 2013 року. Згідно з указом, замість ліквідованого «РІА Новини» було створено Міжнародне інформаційне агентство «Росія сьогодні».

Створена у 1990-го року на основі пропагандистської організації Агентство друку «Новини»: спочатку під назвою «Інформаційне агентство «Новини» (ІАН)», а з вересня 1991 року — «РИА Новости».

Структура[ред.ред. код]

Крім однойменного агентства, до складу «РІА Новини» входило Російське агентство правової та судової інформації (РАПСІ)[2], Агентство спортивних новин «Р-Спорт»[3], Агентство економічної інформації «ПРАЙМ»[4], Рейтингове агентство «РІА Рейтинг»[5], Російське інформаційне агентство науки і технологій «РІА Наука»[6], Видавничий дім «Московські новини», мережа медиацентров в Росії і за кордоном , а також більше 40 інтернет-ресурсів 22 мовами з сукупною аудиторією на момент ліквідації більше 20 млн унікальних відвідувачів на місяць.

Головний редактор РІА Новини на момент ліквідації — Світлана Миронюк, яка керувала агентством з 2003 року.

Історія[ред.ред. код]

Прототип аґенції було створено 24 червня 1941 року, коли за постановою Ради Народних Комісарів СРСР і ЦК ВКП(б) «Про створення та завдання Радянського інформаційного бюро» було створено Радінформбюро — інформаційно-пропагандистський орган. Надалі структура послідовно трансформувалася, змінюючи назву, мету та підпорядкування. Спочатку в Агентство друку «Новини», потім — Інформаційне агентство «Новини», потім — Російське інформаційне агентство «Новини» і після — Російське інформаційне агентство (рос.) «Вести».

1 квітня 2004, після внесення змін до установчих документів, структура отримала назву і статус Федеральне державне унітарне підприємство Російське агентство міжнародної інформації (рос.) «РИА Новости».

Примітки[ред.ред. код]