РСМ-15 Robust

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
РСМ-15 "Robust"
Тип Літак
Виробник ПАТ "Завод Ремсчетмаш" Україна
Початок експлуатації 2006
Базова модель РСМ-15 "Robust"

РСМ-15 "Robust" український одномісний літак. Є надлегким високопланом, призначеним для особистого використання, навчально-тренувальних, спортивних польотів, може застосовуватися для патрулювання і аеровізуальних спостережень. Після установки додаткового устаткування можливе застосування в сільському господарстві. Можлива установка устаткування для безпілотного управління.

Виробник[ред.ред. код]

Розроблений у 2004 році і виготовлений у 2006 році українським підприємством ПАТ "Завод Ремсчетмаш".

Технічні характеристики літака[ред.ред. код]

 • Модифікація РСМ-15
 • Розмах крила, м 8.94
 • Довжина, м 5.47
 • Висота, м 1.72
 • Площа крила, м² 10.60
 • Маса пустого, кг 175
 • Маса максимальна злітна, кг 340
 • Тип двигуна 1 ПД Hirth-2703
 • Потужність, к.с. 1 х 55
 • Максимальна швидкість, км/г 200
 • Крейсерська швидкість, км/г 180
 • Практична дальність, км 1000
 • Скоропідйомність, м/хв 420
 • Практична стеля, м 4000
 • Макс. експлуатаційне перевантаження 6
 • Екіпаж, чол 1

Опис конструкції літака[ред.ред. код]

Фюзеляж - вуглепластиковий монокок з тонкою обшивкою, монолітно виготовленою із стрингерами і шпангоутами Z -образного перерізу. Обшивка має різну товщину залежно від функціонального призначення і сприйманих навантажень. Перерізу стрингерів, шпангоутів і відстані між ними змінні.

Прямокутне крило має профіль Р-III - 16% з хордою 1200мм, утримується одним підкосом з дюралюмінієвої труби 48х2 мм. Законцовки обтічної форми, що округляє. Розмах крил в 9 метрів забезпечує високу скоропідйомність і низькі злітну і посадочну швидкості.

Управління елеронами диференційоване, вони відхиляються на різні кути і лобик піднятого елерона опускається під крило. Це дозволяє виконувати координований розворот не використовуючи педалі

Товщина обшивки крила в лобовій частині і між лонжеронами - 0,48 мм, в інших місцях - 0,3 мм.

У-образні лонжерони двотаврового змінного перерізу сходяться в точці кріплення підкосу. Розмір полиць двутаврів змінюється від 25х6 мм до їх повного зникнення на кінцях крил. Товщина стінки лонжерона змінюється від 12 до 0,5 мм.

Двигун Hirth - 2703 повітряні охолодження, двох карбюраторний, потужність 55 л.с. Має шестерний редуктор G - 50 з i=2,59. Паливо - автомобільний бензин з октановим числом не менше 95 в суміші з олією 1:50. Можлива установка інших двигунів.

Кабіна дуже простора шириною 750 мм, розрахована на пілота ростом до 188 см Педалі типу паралелограма, переставні під ріст пілота. Відстань від спинки сидіння до педалей 1300 ...1400 мм. Лобове скло забезпечене регульованим обдуванням.

Двері знаходяться з правого боку, мають по контуру 3 замки і забезпечені амортизатором на випадок різкого відкриття поривом вітру.

Сидіння анатомічне з кутом нахилу спинки 15 градусів. Спинка сидіння силова, виконує роль шпангоута. У верхній частині є кріплення заднього лонжерона.

У літаку місце положення пілота і бензобаків в крилах вибране так, що вага пілота і кількість палива не впливає на центрування літака. Триммер керма висоти відсутній. Чотири бензобаки в крилах "розвантажують" вузли кріплення крил до фюзеляжу. Паливо може поступати в карбюратори самопливно при відмові бензонасоса. Система живлення забезпечена фільтром, пожежним краном, краном зливу палива і конденсату, поживним бачком. Бензобаки, сполучаються з атмосферою через сифон, встановлений над фюзеляжем. Центр тяжіння літака знаходиться вище за вісь гвинта, що дає адекватну реакцію на зміну оборотів двигуна при збільшенні і зменшенні тяги гвинта. При збільшенні тяги гвинта літак прагне підняти ніс. Крім того центр тяжіння розташований в 30 мм позаду 0,25 САХ, а фокус на 0,43 САХ, таким чином центрування літака можна вважати ідеальним.

Носове колесо 400х100мм самоорієнтуюче. Досить половини обороту колеса для його переорієнтації з крайнього положення в нейтральне. Вуглепластикова вилка обертається на дюралюмінієвій трубі діаметром 48х2мм. На усіх режимах зльоту і посадки шимми не спостерігається

Основні колеса 400х100мм встановлені на пластиковій ресорі і забезпечені дисковими гідрогальмами.

Моторний відсік пластиковий, негорючий (містить добавку в епоксидну смолу) з двома знімними капотами. Для розсіювання місцевого нагріву покритий алюмінієвою фольгою. У верхній частині моторного відсіку розташована монолітна з фюзеляжем коробчата балка до якої на подушках прикріплений двигун. У нижній точці моторного відсіку є дренаж. Кількість повітря, що охолоджує двигун, регулюється на виході з моторного відсіку, чим попереджається обмерзання карбюраторів. Регулювання витрати повітря робиться з кабіни.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]