РШГ-2

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
6Г31 РШГ-2 «Аглень-2»
Тип реактивна штурмова граната
Походження Росія Росія
Історія використання
На озброєнні 2000-досі
Оператори Росія Росія
Історія виробництва
Розробник НВО «Базальт»
Виробник НВО «Базальт»
Характеристики
Вага ~ 4.0 кг
Довжина ~ 770 мм

Калібр 72.5 мм
Дульна швидкість 144 м/с
Дальність вогню
Ефективна 250 м
Максимальна 350 м
Наповнення 1.16 кг паливної суміші
Потужність вибуху 3 кг тротилового еквіваленту

РШГ-2 «Аглень-2» (рос. реактивная штурмовая граната, індекс ГРАУ — 6Г31) — російський одноразовий гранатомет. Розроблений в НВО «Базальт» на основі РПГ-26 «Аглень» і паралельно з потужнішою і важчою гранатою РШГ-1. Призначений для підвищення вогневої сили окремого бійця в умовах сучасного бою.

Опис[ред. | ред. код]

РШГ-2 максимально уніфікована з РПГ-26 по пусковому пристрою і ракетному двигуну. Основна відмінність між ними — це термобарична бойова частина ракети РШГ-2, призначена для боротьби з легкоброньованою технікою, укріпленнями та піхотою противника.

В пусковому пристрої РШГ-2 для збільшення дальності стрільби було змінено лише прицільне пристосування. Пусковий пристрій являє трубу-моноблок зі склопластику. З торців пусковий пристрій закритий гумовими кришками, що руйнуються при пострілі.

Для приведення в бойове положення витягається запобіжна чека і прицільні пристосування приводяться в бойове положення, при цьому зводиться ударно-спусковий механізм, і можна провести запуск гранати натисканням на спусковий важіль. За потреби переведення назад в похідне положення ударно-спусковий механізм знімається з бойового взводу при опусканні цілика прицілу в горизонтальне положення і фіксації його чекою.

Реактивна штурмова граната РШГ-2 являє собою реактивний снаряд з термобаричною бойовою частиною калібром 72.5 мм (інша назва — «боєприпас об'ємного вибуху») і пороховим реактивним двигуном, що повністю відпрацьовує в стволі одноразового пускового пристрою. Реактивний двигун повністю запозичений від РПГ-26, а детонатор — від ТБГ-7. Бойова частина РШГ-2 містить приблизно 1.16 кг паливної суміші, що при підриві паливо-повітряної хмари дає фугасний ефект, аналогічний підриву 3 кг тротилу. Стабілізація гранати на траєкторії здійснюється за допомогою складаних стабілізаторів і наданого ними гранаті осьового обертання.

Дальність прицільної стрільби складає 350 м.

Характерна особливість РШГ-2 — можливість ураження укритої в інженерних спорудах живої сили, в тому числі такої, що знаходиться в засобах індивідуального бронезахисту, навіть при непрямому влучанні в амбразуру.

Реактивна штурмова граната РШГ-2 проламує залізобетонні стіни до 300 мм, і цегляні — до 500 мм завтовшки. Завдяки термобаричним властивостям граната особливо ефективна для знищення живої сили всередині будівель.

У 2000 році РШГ-2 була прийнята на озброєння Російської армії, також її пропонують на експорт.

За механізмом впливу на ціль (вибуховою хвилею і термічним ефектом від підриву розпорошеної в повітрі хмари паливної суміші) дана граната аналогічна реактивному піхотному вогнемету РПО-А, однак в силу іншої класифікації («граната» а не «вогнемет») РШГ-2 стала надходити на озброєння звичайних піхотних підрозділів, а не вогнеметних частин хімічних військ.

Тактико-технічні характеристики[ред. | ред. код]

  • Час переведення пристрою з похідного положення в бойове становить 8-10 секунд.
  • Калібр, мм 72.5
  • Вага, кг 4.0
  • Довжина, мм 770
  • Початкова швидкість гранати, м/с 144
  • Ефективна дальність стрільби, м 250
  • Максимальна дальність стрільби, м 350

Посилання[ред. | ред. код]