Равлик

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Равлик (тварина))
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Равлики
Равлик
Равлик
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Молюски (Mollusca)
Клас: Черевоногі (Gastropoda)
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Snails

Равлик (Helix aspersa), або равлик садовий — молюск класу черевоногих з зовнішньою черепашкою. Вид поширений в усіх країнах світу, але найбільше в країнах Західної, Східної Європи, країнах Середземноморського регіону.

Підвиди садового равлика: Helix aspersa O.F. Muller,1774 та Helix aspersa Maxima.

Будова[ред. | ред. код]

Будова равлика

Тіло складається з голови, тулуба і ноги. Верхня частина тулуба закручена у вигляді спіралі і називається черепашка. Закручена вона зазвичай вправо, але існує аномалія, при якій черепашка закручена вліво. На голові щупальці, ротовий отвір, очі. Нога м`язиста, равлик переміщується з участю слизу, що виділяється на підошві.

Інше[ред. | ред. код]

Дуже повільно пересувається і живе на болотах, виноградниках та ін.

Равликові ферми[ред. | ред. код]

Див. детальніше Геліцекультура

Із світового обороту торгівлі равликами, тільки 15-20% вирощуються на спеціальних фермах, більша частина збирається в природних умовах. В більшості країн світу і в Європі збір равликів в дикій природі заборонений, оскільки це завдає шкоди екосистемі та має екологічні наслідки. Равликів вирощують для харчування та для використання у косметології.

Ринок равликівництва в Україні лише набирає обертів і є перспективною галуззю економіки.[1] За десять місяців 2016 року Україна експортувала 347 тонн равликів[2].

Галерея[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Петропавловська С.Є., Земляк В.О. (2019). ОЦІНКА ІНФРАСТРУКТУРИ РИНКУ ГЕЛІЦЕКУЛЬТУРИ ТА МОЖЛИВОСТЕЙ РЕАЛІЗАЦІЇ ЕКСПОРТНОГО ПОТЕНЦІАЛУ. СХІДНА ЄВРОПА: ЕКОНОМІКА, БІЗНЕС ТА УПРАВЛІННЯ (ukr). 
  2. Агро | экономические новости УНИАН

Посилання[ред. | ред. код]