Рагнахар

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рагнахар
Ragnacaire
Les Francs en Belgique romaine.svg
Народився невідомо
Помер між 491 та 510
Національність франки
Діяльність монарх
Титул король Камбре
Посада king of Franks[d]
Термін бл.480—4991\510 роки
Попередник Генніод (Хілперік)
Наступник ліквідовано
Конфесія поганство
Рід Меровінги
Батько Генніод (Хілперік)
Брати, сестри Rignomerd

Рагнахар (д/н — між 491 та 510) — король Камбре (камбрейських франків).

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з династії Меровінгів. Стосовно батька існує дискурс: за різними версіями ним був Генніод або Хільперік, брат короля Хільдеріка I, за ще однією з версій — Сігемер, алевін належав до ріпуарських франків, що не поєднуєтьсяз історичним фактом, згідно якому Рагнахар був одним з салічних франків. Ймовірно засновником королівства Камбре бувбатько Рагнахара. Сам Рагнахар посів трон між 470 та 480 роками. Ймовірно за тридицією розділив панування з молодшими братами Ріхером і Рагномером.

У 484 році вступив в союз з родичем Хлодвігом I, разом з яким у битві при Суассоні 486 року завдав повної поразки галло-римському правителю Сіагрію. В результатіотримав частину володінь останнього. Втім в подальшому невиявляв бажання вести війни. Згідно з Григорієм Турським вів розгульне життя, заслуживши презирство підданих своїм гомосексуальним зв'язком з якимсоб Фарроном. Невдаволенням франків скористався Хлодвіг, щоза різними версіями 489, 490 або 491 року рушив проти Рагнахара, якого майже без спротиву переміг.

В подальшому за наказом Хлодвіга Рагнахара разом з братами було страчено (спочатку Рагнахара і Ріхера в Камбре, а потім Раномера — в Ле-Мані). Можливо міжповалення короля Камбре та його стратою відбувсяпевний проміжок часу, тому Григорій Турський вказує, що Рагнахар загинув у 510 році. До того ж дії Злодвіга відповідали б логіці: спочатку змцнити владу на салічними франками, а потім виступити проти ріпуарських франків. Внаслідок цих дій Хлодвіг розширив свої володіння та заклав основу Франкського королівства.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Gregory of Tours. History of the Franks, trans. E. Brehaut, Records of Civilization 2. New York: Columbia University Press, 1916.
  • Christian Settipani, La Préhistoire des Capétiens (Nouvelle histoire généalogique de l'auguste maison de France, vol. 1), Villeneuve d'Ascq, éd. Patrick van Kerrebrouck, 1993, 545 p. (ISBN 978-2-95015-093-6).
  • Franz Staab. Clovis — Histoire et Mémoire — Actes du colloque international d'histoire de Reims, vol. 1, Presses Universitaires de la Sorbonne, décembre 1997 (ISBN 2-84050-079-5), p. 541—566 .
  • Godefroid Kurth, Clovis, le fondateur, Paris, Tallandier, coll. " Biographie ", 2005, XXX-625 p. (ISBN 2-84734-215-X)