Рагхунатха Бхатті Госвамі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Рагхунатха Бхатта Госвамі (Raghunātha Bhaṭṭa Gosvāmī IAST ; 1505 - 1579) - індуїстський крішнаїтський святий , учень основоположника Гаудія-вайшнавізму Чайтан'ї Махапрабху; належав до групи крішнаїтський святих, відомих як Вріндаванські Госвамі .

Рагхунатха Бхатта Госвамі народився в вайшнавській родині у Східній Бенгалії . Його батько , Тапа Мішра , часто запрошував Чайтанья Махапрабгу пообідати у себе вдома. Коли Чайтанья відвідував їхній будинок , Рагхунатха Бхатта часто масажував його стопи.

Юність Рагхунатха Бхатта провів вивчаючи санскрит і священні писання . Він перетворився на глибокого знавця санскритської граматики і риторики , а також вайшнавских текстів. Після того як він завершив своє формальне освіта , Тапа Мішра відіслав його в Пурі , де той знову зустрівся з Чайтаньєю Махапрабху . Рагхунатха Бхатта провів вісім місяців у служінні Чайтанью , щодня готуючи йому їжу.

У « Чайтанья - чарітамріте » говориться , що Рагхунатха Бхатта був дуже досвідчений у декламації «Шрімад - Бхагават » і був вправний у приготуванні їжі: все , що б він не приготував , було подібно нектару . Чайтанья Махапрабгу отримував величезну насолоду , коли приймав їжу , приготовлену їм , а сам Рагхунатха Бхатта зазвичай їв залишки їжі Чайтан'ї . Описується , що одного разу , задоволений служінням Рагхунатха Бхатті , Чайтанья благословив його , давши йому горіхи Бетеля , запропоновані мурті Джаганнатхі , і гірлянду з священного рослини туласі , яка , як описується , була завдовжки близько чотирнадцяти ліктів .

Після смерті своїх батьків , Рагхунатха Бхатта повернувся в Пурі , де провів ще вісім місяців у служінні Чайтанью . Після цього Чайтанья відіслав його в Вріндаван , і покарав йому вивчати « Шрімад - Бхагават » та інші писання під керівництвом Рупи і Санатана Госвамі . Саме в цей час Рагхунатха Бхатта став одним їх членів групи вріндаванскіх Госвамі . Крім того , Чайтанья попросив Рагхунатха Бхатті не одружуватися і залишитися брахмачарі .

Описується , що Рагхунатха Бхатта був настільки вправний у декламації «Шрімад - Бхагават» , що міг читати на три різних мотиву буквально кожен з віршів . Він ніколи не розмовляв на мирські теми , а постійно слухав про Крішни . Він не міг чути яку критику стосовно вайшнави . Навіть якщо й траплялося щось гідне критики , він зазвичай говорив , що оскільки всі вайшнави зайняті служінням Богу , він не збирається звертати уваги на їхні недоліки .

Останній період свого життя Рагхунатха Бхатта Госвамі провів поруч зі священним озером Радха - Кунда , в маленькій хатині . Деякий час після смерті Рагхунатха Бхатті , його учні побудували у Вріндавані храм Шрі Гаурі - Говінди .

У « Гаурі- ганоддеша - Діпіка » , вірш 185 , говориться , що Рагхунатха Бхатта Госвамі перш був гопи по імені Рага - Манджаро .

Див також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Примітки[ред.ред. код]