Рада держав Балтійського моря

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рада держав Балтійського моря
англ. Council of the Baltic Sea States
АбревіатураCBSS(англ.)
Типміжурядова організація
Засновано6 березня 1992
Копенгаген
ТемаБалтійське море
Штаб-квартираСтокгольм
Членів10 держава-член
Вебсайт: cbss.org

CMNS: Рада держав Балтійського моря у Вікісховищі
8-й саміт РБКМ у Вільнюсі. 1-2 червня 2010 р.
Емблема Ради країн Балтійського моря

Рада держав Балтійського моря створена в 1992 році. Членами організації є 10 держав регіону Балтійського моря (Данія, Естонія, Ісландія, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Фінляндія, Німеччина, Швеція) та Європейська комісія.

Україні було надано статус спостерігача в лютому 1999 року. Окрім нашої держави статус спостерігача мають ще 5 країн: Велика Британія, Італія, Нідерланди, Франція та США.

Пріоритетними напрямками співпраці країн-членів РДБМ є забезпечення стабільного розвитку регіону, розвиток торговельно-економічного співробітництва, здійснення спільних заходів по охороні довкілля, розвиток енергетичних та транспортних мереж, підтримка діяльності демократичних інституцій, сприяння розширенню гуманітарних контактів.

У своєму виступі під час засідання М.Маймескул наголосив на зацікавленості України розвивати взаємовигідні політичні та торговельно-економічні відносини з державами-членами Ради, брати активну участь у реалізації спільних проектів, які направлені на зміцнення процесу демократичних перетворень, економічне зростання, захист довкілля, боротьбу з організованою злочинністю. 3 огляду на євроінтеграційний курс України для нас є важливим досвід ефективного співробітництва в рамках діяльності ради як організації, яка об'єднує країни-члени Європейського Союзу та країни, які не входять до союзу.

Окремої уваги у виступі представника України було приділено можливостям налагодження конструктивної співпраці між Організацією Чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС) та РДБМ.

3 березня 2022 року члени Ради держав Балтійського моря одноголосно вирішили відсторонити Росію від подальшої участі в діяльності Ради через вторгнення в Україну. [1]

17 травня 2022 року стало відомо, що Росія вийшла з Ради.

Література

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]
  1. Affairs, Ministry of Foreign (3 березня 2022). Russia suspended from Council of the Baltic Sea States. Government.no (брит.). Процитовано 17 травня 2022.