Рада земляцтв областей та регіонів України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Асоціація земляцьких організацій «Рада земляцтв областей та регіонів України»
Девіз У любові до рідного краю усі рівні, незалежно від рівня доходів, освіти, віку, політичних переконань
Дата заснування 2009
Тип Спілка громадських організацій
Голова Ткаченко Віктор Вікторович
Члени http://radazem.org.ua/members
Положення http://radazem.org.ua/statute
Адреса Броварський пр-т, 15
м. Київ, 02660
Офіційний сайт radazem.org.ua

Асоціація земляцьких організацій «Рада земляцтв областей та регіонів України» — спілка громадських організацій, зареєстрована в 2009 Міністерством юстиції України.[1]

Рада функціонує на демократичних засадах. Забезпечує діяльність і головує на засіданнях одне з земляцтв, очолене обраним Радою координатором.

Цілі діяльності[ред. | ред. код]

Рада:

  • об'єднує зусилля членів з метою консолідації земляцького руху, спільної діяльності, співробітництва та взаємодопомоги;
  • розробляє спільні багатосторонні та двосторонні програми взаємодії, плани, проекти, націлені на підтримку та захист інтересів членів земляцтв,
  • укріплює дружні зв'язки між земляцтвами та узгоджує пропозиції щодо спільних напрямків роботи,
  • організовує обмін досвідом роботи, документами та інформацією з найактуальніших питань діяльності земляцтв,
  • проводить спільні конференції, збори, «круглі столи» тощо з висвітлення здобутків та вирішення проблем земляцтв,
  • проводить благодійну діяльність.

Рада у своїй діяльності керується спільно прийнятим Статутом, втілює на практиці принцип: у любові до рідного краю усі рівні, незалежно від рівня доходів, освіти, віку, політичних переконань.

Керівні органи[ред. | ред. код]

Керівними органами Ради є Загальні збори, Координаційний комітет, Голова Асоціації та Ревізійна комісія.

Для узгодження роботи земляцьких товариств Координаційний комітет затверджує графік координаторства, згідно з яким почергово терміном, як правило, на чотири місяці, визначається земляцтво — координатор роботи земляцтв Асоціації. Координатор одночасно є заступником Голови Асоціації, діє відповідно до затвердженого Загальними зборами положення та їх рішень.

Спільна діяльність земляцтв[ред. | ред. код]

Кожне земляцьке товариство щорічно збирає своїх земляків, звітує про свою роботу. На таких зібраннях завжди присутні представники інших земляцьких об'єднань у столиці, де набувають і діляться своїм досвідом громадської діяльності.

Керівники земляцтв беруть участь у всіх заходах, що проводяться іншими земляцтвами, здійснюються поїздки усіх керівників земляцьких товариств до областей під час їх координаторства, відбувається ознайомлення з досвідом нових перетворень в умовах незалежної України, характером взаємодії земляцтва і органів місцевої влади. Кожне земляцтво сповідує толерантне, шанобливе відношення одне до одного, щиру повагу, доброзичливе відношення земляків між собою.

В урочистій обстановці проходить передача координаторства від одного земляцтва до іншого з врученням Булави як символу повноважень та православного Хреста як символу Божого благословення за участю керівників усіх земляцтв.

Спілка має сувеніри з написом «Завжди разом» та спільну міжземляцьку нагороду Почесний знак Ради земляцтв «За заслуги», який вручається за особистий вагомий внесок у розвиток земляцького руху в Україні.

Спільна діяльність земляцьких об'єднань областей України задля подальшого зміцнення, розвитку держави є унікальним явищем сучасного розвитку земляцького руху країни.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]