Родіонівський заказник

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Радивонівський заказник)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Родіонівський заказник
Розташування: Україна Україна
Запорізька область,
Якимівський район
Найближче місто: смт Якимівка
Площа: 370 га
Заснований: 28 жовтня 1974 р.
Керівна
організація:
Міністерство екології та природних ресурсів України

Родіо́нівський або Радиво́нівський зака́зник — один з об'єктів природно-заповідного фонду Запорізької області, лісовий заказник загальнодержавного значення. Статус з 28 жовтня 1974 р.

Розташування[ред. | ред. код]

Площа природоохоронної території 370 га. Розташований у Якимівському районі Запорізької області, біля села Радивонівки. Перебуває у межах Богатирського лісництва квартали 76-91, квартал 92 виділи 1-4, квартали 94-97, квартал 98 виділи 1-3, квартали 99-108 і користуванні Державного підприємства «Мелітопольське лісомисливське господарство».

Мета[ред. | ред. код]

Заказник створено з метою збереження та охорони лісових насаджень, штучно створених на початку 20 століття, які мають велике ґрунтозахисне значення і наукову цінність, а також є середовищем перебування і розмноження багатьох видів тварин.

Опис[ред. | ред. код]

Лісовий масив розташований між берегом Молочного лиману та пригирловою частиною річки Тащенак. На окремих ділянках зростають чисті та змішані соснові ліси з домішкою листяних порід, на інших переважають дуб звичайний, клен польовий, горіх волоський, акація біла.

З тварин водяться лисиця, куниця кам'яна, заєць-русак, козуля європейська, свиня дика, багато птахів.

Джерела[ред. | ред. код]