Радомишль (пиво-безалкогольний комбінат)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
АТ "Пиво-безалкогольний комбінат «Радомишль»
Radomyshl Logo.gif
Емблема ТМ "Радомишль"
Місцезнаходження Радомишль, Україна Україна
Власник Росія Oasis CIS
Рік заснування 1886
Виробнича потужність 15 млн дал. пива та квасу
Адреса Микгород вул., 71, м.Радомишль, Житомирська обл., Україна, 12200

АТ "Пиво-безалкогольний комбінат «Радомишль» — підприємство харчової промисловості України, зайняте у галузі виробництва та реалізації пива, квасу, а також сокової продукції. Розташоване у місті Радомишлі Житомирської області.

Історія[ред.ред. код]

Від заснування до 2001 року[ред.ред. код]

Броварню було засновано у 1886 році братами Гнатом та Франком Альбрехтами, які привезли до Радомишлю з Європи обладнання, броварські технології, а також зразки ячменю та хмелю для вирощування в місцевих умовах. Чехи за походженням, брати розпочали виробництво класичного чеського Пілснера, згодом розширивши асортимент продукції броварні за рахунок інших популярних в Європі сортів, а також розробки власних рецептур.

Після 1917 року чеські власники емігрували, а саму броварню було націоналізовано. Протягом радянського періоду броварня працювала у форматі локального пивзаводу, виробляючи уніфікований асортимент сортів пива для потреб населення Житомирської області.

Перехід до ринкової економіки у 1990-х та поява на традиційному ринку збуту броварні продукції великих національних та іноземних виробників пива стали справжнім викликом для підприємства.

Після 2001 року[ред.ред. код]

АТ Пиво-безалкогольний комбінат «Радомишль», жовтень 2009 року

У 2001 році розпочався новий етап у розвитку ПБК «Радомишль» — завод став основною виробничою базою київської корпорації «Рідна Марка». В 2001 — 2003 рр. тут було збудовано відразу 2 унікальних за своїми технічними характеристиками комплекси: з виробництва пшеничного пива та сокової продукції. Паралельно було проведено реконструкцію потужностей з виробництва ячмінного пива.

Інвестиції, зроблені у розробку та налагодження виробництва пшеничного пива, дали швидку віддачу — в 2004 р. на підприємстві було зварено пиво «Пшеничне Еталон», яке вперше в історії України було визнане найкращим у світі в своєму класі та одержало Золоті медалі обох найпрестижніших конкурсів пива: американського World Beer Cup®-2004 [1] та європейського Brewing Industry International Awards-2004[2]. Низька конкуренція на ринку пшеничного пива України, активна рекламна кампанія та використання у рекламних матеріалах інформації про світове визнання сорту дозволили пиву «Пшеничне Еталон» швидко захопити провідну позицію у сегменті пшеничного пива на вітчизняному ринку. Вже за підсумками 2006 року частка корпорації «Рідна Марка» у цьому сегменті українського ринку перевищила 50 %.[3]

Протягом 2006—2008 року було введено в експлуатацію другу та третю черги виробництва — нові лінії з розливу пива та квасу, загальні потужності з виробництва яких сягнули 15 мільйонів декалітрів.

Навесні 2009 року ПБК "Радомишль" розпочав співробітництво з львівською Першою приватною броварнею, надаючи останній власні виробничі потужності для випуску пива торгових марок "Перша приватна броварня" та "Галицька корона".

Наприкінці 2011р. російська компанія Oasis CIS завершила операцію з купівлі 100% акцій групи компаній «Рідна Марка», що об'єднує пиво-безалкогольний комбінат «Радомишль» та дистриб'юторську мережу.

Асортимент продукції[ред.ред. код]

Пляшка пива «Пшеничне Еталон».
Зразки продукції броварні

Пиво[ред.ред. код]

«Пшеничне Еталон»[ред.ред. код]

 • «Пшеничне Еталон» («Weissbier Etalon») — Густина 12 %. Алк.об. 5 %. Тара: пляшка 0,5л; кеги 30л та 50л. Виробляється з вересня 2003 року.

«Радомишль»[ред.ред. код]

Виробляється з серпня 2006 року.

 • «Радомишль Pilsen» — Густина 12 %. Алк.об. 4,0 %. Тара: пляшки 0,5л, 1л та 2л; кег 50л.
 • «Радомишль Світле» — Густина 11 %. Алк.об. 4,5 %. Тара: пляшки 0,5л, 1л та 2л.
 • «Радомишль Темне» — Густина 13 %. Алк.об. 4,0 %. Тара: пляшка 0,5л.

«Пиво Радомишльської пивоварні»[ред.ред. код]

Виробляється з травня 2008 року.

 • «Golden Lager Beer» — Густина 11 %. Алк.об. 4,5 %. Тара: пляшка 0,5л.
 • «Classic Pilsen Beer» — Густина 12 %. Алк.об. 4,8 %. Тара: пляшка 0,5л.
 • «Old Brown Beer» — Густина 13 %. Алк.об. 5,0 %. Тара: пляшка 0,5л.

Інші торгові марки[ред.ред. код]

 • «Терн» ("Turn") — Густина 11 %. Алк.об.4,6 %. Тара: пляшка 0,33л. Виробляється з 2009 року за ліцензією Bier Company (Німеччина).
 • «Oettinger Pils» («Пиво №1 у Німеччині») — Густина 11,2 %. Алк.об.4,7 %. Тара: пляшка 0,5л. Виробляється з вересня 2011 року за ліцензією Oettinger Group, лідера пивного ринку Німеччини.

Історичні сорти[ред.ред. код]

 • «Пшеничне Еталон Kristall» — Густина 11 %. Алк.об. 4,6 %. Тара: пляшки 0,33л та 0,5л; кеги 30л та 50л. Вироблялося з серпня 2006 року. Виробництво припинене 2009 року.

Безалкогольні напої[ред.ред. код]

 • Квас «Древлянський класичний» — Тара: пляшки 0,5л, 1л, 2л; кег 50л.
 • Соки та морси в асортименті.

Маркетинг[ред.ред. код]

Збут продукції ПБК «Радомишль» забезпечується корпорацією «Рідна Марка» через мережу дистрибуторів по всій території України. Крім того, пиво «Пшеничне Еталон» та «Пшеничне Еталон Kristall» адаптовані для реалізації на західних ринках та продаються у мережах супермаркетів Німеччини, Великої Британії, а також Російської Федерації.

Примітки[ред.ред. код]

 1. Переможці World Beer Cup®-2004(англ.)
 2. Переможці Brewing Industry International Awards-2004(англ.)
 3. За інформацією корпорації «Рідна Марка» [1]

Посилання[ред.ред. код]