Радіоастрономічний інститут НАН України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Радіоастрономічний інститут НАН України
логотип РІ НАН України
Основні дані
Засновано 1985
Приналежність НАН України
Контакт
Ключові особи директор - д.ф.-м.н. Захаренко В.В.
Адреса Україна Україна 61002, Харків, вул. Червонопрапорна, 4
Веб-сторінка офіційна
Мапа

Радіоастрономі́чний інститу́т Націона́льної акаде́мії нау́к Украї́ни (скор. РІ НАН України) створений в 1985 році на базі Відділення радіоастрономії Інституту радіофізики та електроніки НАН України.

13 жовтня 1982 Президія АН УРСР прийняла постанову «Про створення у м. Харків Радіоастрономічного інституту АН УРСР». З моменту створення і до 2017 року директором інституту був академік НАН України Л. М. Литвиненко.

Весною 2017 року на виборах директора інституту на цю посаду був обраний д.ф.-м.н. Захаренко Вячеслав Володимирович[1].

Розташований в місті Харкові.

У РІ НАН України працюють більше 150 наукових співробітників. Серед них академіки НАН України Л. М. Литвиненко, О. О. Коноваленко, В. М. Шульга, члени-кореспонденти НАН України А. В. Мень, Д. М. Ваврів і Ю. М. Ямпольський, 20 докторів і 65 кандидатів наук. З моменту організації в інституті працювали академік НАН України С. Я. Брауде (1911–2003), професори П. В. Бліох (1922–2000) і С. А. Песковацький (1926–2000).

РІ НАН України є головною науковою організацією в Україні в області радіоастрономічних і радіофізичних досліджень космічного простору.

Структура[ред. | ред. код]

Радіоастрономічний інститут НАН України має таку структуру:

Розташування радіотелескопів РІ НАН України
Диполь антенної решітки радіотелескопу УТР-2 та захід Сонця зі світловим стовпом. Село Волохів Яр, Харківська область, Україна. 16 Листопада 2016.

Основні наукові напрямки інституту:

Разом з фундаментальними, в інституті ведуться прикладні дослідження і розробки приладів та радіотехнічних систем різного призначення в декаметровому, СВЧ, міліметровому та субміліметровому діапазонах. В експлуатації Радіоастрономічного інституту НАН України має такі комплекси радіотелескопів:

РІ НАН України — ініціатор і учасник міжнародних програм і проектів, плідно співпрацює з обсерваторіями, науково-дослідними інститутами і лабораторіями США, Великої Британії, Франції, Швеції, Індії, Австрії, Норвегії, Китаю і Німеччини, підтримує тісні наукові контакти з провідними науковими установами Росії і Узбекистану.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Официальный сайт НАН Украины - http://www.nas.gov.ua/UA/PersonalSite/Pages/default.aspx?PersonID=0000004594

Джерела[ред. | ред. код]