Ракочий Григорій Львович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Григорій Львович Ракочий
Народився 1889(1889)
с. Настасів, нині Тернопільського району
Помер 10 лютого 1920(1920-02-10)
Ободівка, тепер Тростянецький район, Вінницька область
·епідемічний висипний тиф
Громадянство Австро-Угорщина Австро-УгорщинаЗУНР ЗУНР
Національність українець
Діяльність адвокат, військовик, фольклорист
Alma mater Львівський університет
Посада в. о. окружного коменданта Тернополя
Військове звання 09 УГА Сотник.svg сотник УГА

Григорій Львович Рако́чий (1889, с. Настасів, нині Тернопільського району — 10 лютого 1920, с. Ободівка, тепер Тростянецький район, Вінницька область) — український галицький правник, військовик, збирач фольклору, співпрацював з Володимиром Гнатюком. Діяч товариства «Просвіта». Заступник Державного секретаря військових справ ЗУНР.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився в Галичині: 1889 року в селі Настасів Тернопільського повіту (Королівство Галичини та Володимирії, Австро-Угорська імперія, нині Тернопільського району, Тернопільська область, Україна).

Навчався у Тернопільській українській гімназії (1905/1906 навчального року був учнем Vб класу, його однокласник, зокрема, Дмитро Ладика[1][2]), закінчив Львівський університет 1912 року. В 1914 році Наукове товариство імені Шевченка видало збірку щедрівок і колядок (36-й том), в якому було опубліковано народні твори, зібрані Г. Ракочим у рідному селі.

Працював адвокатом у місті Збараж до 1914 року. Після початку Першої світової війни воював у лавах цісарського війська. З кінця 1918 у лавах УГА, став сотником. До повернення Никифора Гірняка — в. о. окружного коменданта Тернополя. Потім служив у Державному Секретаріаті Військових Справ ЗУНР, був заступником держсекретаря. З УГА перейшов за Збруч.

Помер 10 лютого 1920 року в с. Ободівка (нині Тростянецький район, Вінницька область) від епідемічного висипного тифу.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. І. Звіт дирекциї ц.к. ґімназиї Франц-Йосифа І в Тернополи за рік шкільний 1905/6. — Тернопіль : друкарня Йосифа Степка, 1906. — С. 54.
  2. учнем паралельного Vа класу був Микола Чубатий

Джерела[ред. | ред. код]