Рамсес VII

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рамсес VII
Відбиток печатки з тронним іменем Рамсеса VII
Відбиток печатки з тронним іменем Рамсеса VII
Давньоєгипетський фараон
Панування 1136-1129 до н. е., 
XX династія
Попередник Рамсес VI
Наступник Рамсес VIII
Місце поховання Долина царів

Рамсес VII — давньоєгипетський фараон з XX династії.

Життєпис[ред. | ред. код]

Був сином Рамсеса VI й цариці Нубхесбед.

У деяких документах того правління є натяки на заворушення в країні: було виявлено змову, метою учасників якої було розділення держави. Особливе занепокоєння викликала тоді вже традиційна загроза вторгнення лівійських племен і сирійських хеттів з заходу й середземноморського узбережжя. У кілька разів зросли ціни на хліб, що вказує на погані врожаї та, як наслідок, про соціальні заворушення. Це практично все, що відомо про роки правління Рамсеса VII.

Єдиним значним пам'ятником царя стала його заскромна гробниця у Долині царів (KV1), відкрита ще з давнини. Царська мумія не збереглась. Неподалік від схованики DB-320 у Дейр ель-Бахрі було знайдено чотири фаянсових посудини (канопи) з іменем царя; це свідчить про те, що мумія Рамсеса VII, вірогідно, міститься серед не ідентифікованих тіл з того поховання. Практично нічого не відомо про родину царя: відомо лише, що він мав сина, який помер раніше за батька.

З невідомих причин кілька ушебті Рамсеса VII було виявлено у Каві, в самому серці Нубії. В Єгипті ім'я Рамсеса VII збереглось на архітектурних фрагментах з Телль ель-Іяхудіє (Дельта), Геліополя, Карнака. В Ель-Кабі й на фрагменті стели, виявленої на острові Елефантина збереглись єдині згадки про Рамсеса VII, знайдені на південь від Фів.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Эрлихман В. В.: Правители мира